استاندار کرمانشاه گفت: گزارش 8 هزار صفحه‌ای فاز اول سند آمایش استان توسط دانشگاه رازی آماده‌شده و این گزارش به‌زودی به شکل مفصل با حضور کارشناسان حوزه‌های مختلف موردبحث و بررسی قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، دکتر رازانی در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اظهار داشت: تهیه طرح‌های آمایش یکی از اهداف اصلی سال‌های گذشته در کل کشور ازجمله استان کرمانشاه بوده است.

استاندار کرمانشاه افزود: سه سال قبل در دوره دولت تدبیر و امید تدوین طرح آمایش استان به دانشگاه رازی سپرده شد که این کار در راستای تقویت مجموعه‌های علمی و پژوهشی استان و انجام بهتر کار صورت گرفته است.

این مقام عالی استان عنوان کرد: دانشگاه رازی طی سال‌های گذشته به شکل گسترده به این موضوع پرداخته و در فاز نخست یک گزارش 8 هزارصفحه‌ای ارائه کرده است.

وی ادامه داد: این گزارش به‌زودی در یک نشست نیم روزی به شکل مفصل و با حضور کارشناسان حوزه‌های مختلف موردبحث و بررسی قرار می‌گیرد.

دکتر رازانی با اشاره به تصویب برنامه ششم توسعه کشور در مجلس شورای اسلامی؛ عنوان کرد: در این مرحله باید برنامه ششم توسعه استان را تهیه کنیم. سند آمایش استان در کنار سند توسعه کشور نقش یک سند بالادستی را در این روند پیدا می‌کنند. در این زمینه با بهره‌گیری از سندهای توسعه کوتاه‌مدت شهرستان‌ها تلاش می‌کنیم یک برنامه توسعه 5 ساله بسیار منسجم‌تر و بهتر برای استان تهیه کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج