9 باب مغازه و 7 منزل مسکونی در روستای زیارتی و گردشگری امامزاده ابراهیم شهرستان شفت طعمه حریق شد و بدون وجود امکانات آتش سوزی در حریق سوخت.

به گزارش خبرگزاری موج، در حادثه آتش سوزی که ظهر امروز در امامزاده ابراهیم شفت اتفاق افتاد 9 باب مغازه و 7 منزل مسکونی دچار حریق شد که با تلاش مردم و آتش نشانان دهستان چوبر این آتش سوزی اکنون تقریباً مهار شده است.

بخشدار احمدسرگوراب شفت در این زمینه به خبرنگار تسنیم گفت: به‌دلیل روستایی بودن و استفاده از سازه‌های چوبی در این روستا، آتش سوزی بسیار شدید بوده و علت وقوع این حادثه نیز توسط کارشناسان آتش نشانی در حال بررسی است.

ارسلان مقیمی اظهار داشت: در این حادثه آتش سوزی که ظهر امروز در این روستا اتفاق افتاد یک نفر دچار مصدومیت از راه تنفس شد که به بیمارستان انتقال یافت و خوشبختانه این آتش سوزی خسارت جانی در بر نداشت.

رئیس شورای امامزاده ابراهیم نیز در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در شفت با اشاره به آتش سوزی سال 92 در این روستا، خاطرنشان کرد: مسئولان در آن سال وعده‌های زیادی به ما دادند که هیچکدام تحقق نیافت.

ارسلان محمدی تصریح کرد: بافت امامزاده ابراهیم کاملا چوبی و بسیار فرسوده است که با کوچکترین جرقه‌ای سبب آتش سوزی بسیار شدید و غیر قابل جبران خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه با بی توجهی مسئولان ماشین آتش نشانی که در اختیار ما است خراب است و حتی امکان روشن شدن ندارد گفت: ماشینی را که در اختیار ما قرار دادند کاملاً اسقاطی و دور ریختنی است و مسئولان فقط می‌خواستند بگویند که یک خودروی آتش نشانی در اختیار این روستای زیارتی و گردشگری قرار داده‌ایم.

این منطقه گردشگری و مذهبی دارای یک ماشین آتش نشانی بود که چند روز گذشته به‌دلیل خراب بودن این ماشین، کودک 5 ساله‌ای در روستای طالقان شفت که مسافت کمی از این منطقه دارد در حادثه آتش سوزی جان باخت.

آتش‌سوزی در امامزاده ابراهیم شفت/‌چند‌ مغازه و منزل ‌تخریب شد + تصاویر‌ آتش‌سوزی در امامزاده ابراهیم شفت/‌چند‌ مغازه و منزل ‌تخریب شد + تصاویر‌ آتش‌سوزی در امامزاده ابراهیم شفت/‌چند‌ مغازه و منزل ‌تخریب شد + تصاویر‌ آتش‌سوزی در امامزاده ابراهیم شفت/‌چند‌ مغازه و منزل ‌تخریب شد + تصاویر‌ آتش‌سوزی در امامزاده ابراهیم شفت/‌چند‌ مغازه و منزل ‌تخریب شد + تصاویر‌

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج