رئیس ستاد انتخابات استان یزد:

یزد رئیس ستاد انتخابات استان یزد از ثبت نام 3 هزار و 800 نفر برای شرکت در رقابت انتخابات شوراها خبر داد و گفت: این افراد برای به دست آوردن هزار و 333 کرسی با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدعلی طالبی امروز در نشستی خبری با اشاره به پایان ثبت نام داوطلبان شوراها در روز ششم اسفندماه اظهار داشت: در مجموع 3 هزار و 800 نفر در حوزه های شهری و روستایی ثبت نام کردند.

وی افزود: هزار و 39 نفر از این تعداد در شوراهای شهری و 2 هزار و 761 نفر در شوراهای روستایی ثبت‌نام کرده‌اند که 254 نفر از این تعداد را بانوان و سه هزار و 546 نفر را آقایان تشکیل می دهند.

طالبی یادآور شد: در مجموع تعداد کل داوطلبان افزایش 12 درصدی داشته است اما در حوزه داوطلبان شوراهای شهری افزایش 38 درصدی و در حوزه داوطلبان روستایی افزایش پنج درصدی را شاهد بوده‌ایم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد عنوان کرد: آمار داوطلبان زن نیز در این دوره افزایش 58 درصدی داشته است.

طالبی در مورد تحصیلات داوطلبان نیز افزود: هزار و 443 نفر از داوطلبان دارای سواد خواندن و نوشتن، 643 نفر دارای دیپلم، هزار و 11 نفر دارای لیسانس، 348 نفر دارای فوق لیسانس، 49 نفر دارای دکترا و 47 نفر دارای تحصیلات حوزوی هستند و خوشبختانه آمار داوطلبانی که تنها سواد خواندن و نوشتن دارند، کاهش یافته و تعداد داوطلبان دارای فوق لیسانس و داوطلبان دارای مدرک دکترا افزایش چشمگیری داشته است.

وی در مورد ترکیب بندی سنی داوطلبان نیز بیان کرد: هشت درصد از داوطلبان زیر 30 سال، ۱۷.۷ درصد دارای رده سنی 31 تا 35 سال، ۱۷.۴ درصد دارای رده سنی 36 تا 40 سال، ۱۵.۹ درصد در رده سنی 41 تا 45 سال، ۱۲.۹ درصد در رده سنی 46 تا 50 سال، ۹.۷ درصد دررده سنی 51 تا 55 سال، ۹.۴ درصد در رده سنی 56 تا 60 سال، ۵.۵ درصد در رده سنی 61 تا 65 سال، ۱.۹ درصد در رده سنی 66 تا 70 سال و ۱.۷ درصد د ررده سنی 71 تا 75 سال هستند.

طالبی خاطرنشان کرد: در شهر یزد بر اساس آمار داوطلبان ثبت‌نام شده به ازای هر کرسی شورای شهر 35 داوطلب ثبت‌نام کرده‌اند که این رقم در ابرکوه ۱۴.۸ نفر به ازای هر کرسی و در میبد ۱۱.۳ درصد به ازای هر کرسی ثبت‌نام کرده‌اند.

وی اظهار داشت: در استان یزد یک شورای شهر 11 نفره در مرکز استان، سه شورای شهر هفت نفره در اردکان، میبد و حمیدیا و بقیه شوراها شامل 17 مورد، پنج نفره هستند.

رئیس ستاد انتخابات استان یزد افزود: شوراهای روستایی نیز 21 شورا پنج نفره و بقیه شامل 392 شورا سه نفره هستند و در مجموع هزار و 333 نفر در کل استان یزد در حوزه های شهری و روستایی انتخاب خواهند شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها