مدیرکل میراث فرهنگی استان کردستان گفت: از ابتدای تعطیلات نوروز 96 تاکنون بیش از 360 هزار نفر از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی، فرهنگی و روستاهای گردشگری استان کردستان بازدید کردند.

سید محسن علوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری موج اظهار کرد: از ابتدای تعطیلات نوروز، بیش از 360 هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری مختلف استان بازدید و 134 هزار و 668 نفر در مراکز اقامتی استان شامل هتل‌ها، مهمانپذیرها، خانه مسافر، کمپ‌های موقت، مدارس سطح استان، مراکز اقامتی ادارات دولتی و سالن‌های ورزشی اسکان داده شده‌اند.

وی افزود: اقلام تبلیغاتی و اطلاع رسانی لازم شامل نقشه، بروشور و کتابچه راهنمای گردشگری در تمامی مبادی ورودی شهرها، موزه‌های استان، ستادهای خدمات سفر و مراکز اقامتی توزیع شده و به گردشگران نوروزی ارائه می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کردستان همچنین به فعالیت مستمر اکیپ‌های نظارتی طی ایام تعطیلات نوروز 96 اشاره کرد و گفت: از ابتدای تعطیلات نوروز تاکنون بیش از 2 هزار مورد بازدید از مراکز و تاسیسات خدمات رسان به گردشگران نوروزی صورت گرفته و طی این بازدیدها 177 مورد تذکر، 97 مورد تشویقی و 2 مورد اخطار صادر شده است.
وی اظهار کرد: تعداد گردشگران خارجی وارد شده از مرز رسمی باشماق از ابتدای تعطیلات نوروز تا پنجم فروردین ماه امسال، یک هزار و 142 نفر بوده است.

علوی با قدردانی از کلیه کسانی‌که به گردشگران نوروزی خدمات رسانی می‌کنند، گفت: کردستان با وجود جاذبه‌های متنوع طبیعی، تاریخی، تجاری، فرهنگی و مردمی مهمان نواز، این دیار را به یکی از مقاصد گردشگران داخلی و خارجی تبدیل کرده است و با این تلاش گسترده و خدمات رسانی به گردشگران نوروزی در سطح استان طی این ایام، ان شاالله ورود گردشگران تداوم و روند رو به رشدی خواهد داشت.
 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج