مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با اعلام اینکه برنامه‌ریزی کردیم تا زیر هفت دقیقه به تماس‌های مردم پاسخ بدهیم، گفت: در ایام نوروز تعداد پایگاه‌های ارائه خدمات به مسافران به 90 مورد افزایش پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، مجتبی اکبری در حاشیه رونمایی از طرح خادم در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: فعالیت‌های این سازمان از مردم، با مردم و برای مردم است.

وی تصریح کرد: برای ارائه خدمات مطلوب باید خدمات ما براساس استفاده از ظرفیت مردمی انجام شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران خاطرنشان کرد: امسال تعداد پایگاه‌های ما افزایش پیدا کرد و در طرح ملی امداد نجات در 30 پایگاه ثابت و 19 پایگاه سیار فعال هستند.

این مسؤول اضافه کرد: بنا داریم تعداد پایگاه‌های سیار را افزایش دهیم که افزایش این پایگاه با استفاده از ظرفیت داوطلبان انجام می‌شود.

اکبری یادآور شد: حدود 4 هزار نفر نجات‌گر با این سازمان همکاری می‎کنند و در هر پایگاه‌ها ما پنج نفر مشغول فعالیت هستند.

وی با اعلام اینکه امسال 2 هزار نفر به صورت داوطلب با ما همکاری می‎کنند، گفت: حدود 9 هزار نفر در نوروز به مسافران و گردشگران به مردم خدمت ارائه می‌دهند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با اعلام اینکه مازندران استانی با شرایط خاص و ویژه است، افزود: برای ارائه خدمات مطلوب طرح نظرسنجی از خدمات‌گیرندگان در دستور کار است و دانشگاه علمی کاربردی هلال احمر بر نحوه عملکرد پایگاه‌های هلال احمر نظارت روزانه دارند.

این مسؤول اضافه کرد: همه پایگاه‌های ما به مرکز کنترل عملیات متصل هستند و به صورت آنلاین آماده دریافت اطلاعات مربوط به حوادث هستند و این مرکز از طریق شماره 112 حتی بدون سیم‌کارت قابل دریافت اطلاعات حوادث هستند و همچنین امکان دریافت مطالب آموزشی در زمان ارتباط با این شماره فراهم است.

اکبری با اعلام اینکه برنامه‌ریزی کردیم که در استان مازندران زیر هفت دقیقه به تماس‌های مردم پاسخ بدهیم، گفت: در ایام نوروز تعداد پایگاه‌های ما به 90 مورد افزایش پیدا کرد که این پایگاه‌ها در غالب امداد و نجات، جوانان و داوطلبان به مردم خدمت ارائه می‌دهند.

وی با اعلام اینکه در تعداد حوادث و میزان پاسخگویی به حوادث و ارائه خدمات رتبه برتر را هم در اختیار داریم، یادآور شد: باید تلاش کنیم که میزان حوادث در استان را کاهش دهیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران ادامه داد: برای کاهش حوادث جشنواره عبور از رفتار ترافیکی با نام بهرفت در استان در حال برنامه‌ریزی برای انجام است.

وی به فعالیت کمپین حوادث نه به رفتار پرخطر ترافیکی در مازندران اشاره کرد و گفت: برای اجرای موفق این طرح نیاز به همراهی مردم داریم.

این مسؤول درباره اجرای رونمایی از طرح خادم با نام خانواده آماده در  مخاطرات افزود: در این طرح 12 هزار نفر آموزش‌های لازم در زمان مخاطرات را دریافت می‌کنند و بنا داریم در یک پروسه پنج ساله آموزش مهارت در زمان حوادث را در اختیار مردم قرار دهد.

اکبری در پایان گفت: در این طرح داوطلبان در 12 مرحله به خانواده‌ها مراجعه کرده و آموزش‌های لازم را در اختیار خانواده‌ها قرار می‌دهند و مراسم رونمایی از این طرح انجام شد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج