یک فعال اجتماعی شهر ساری با بیان اینکه حضرت زهرا(س) از جهات مختلفی الگوی جامعه اسلامی است، گفت: هیچ بانویی در جهان والا‌تر از حضرت فاطمه(س) نداریم.

به گزارش خبرگزاری موج، مرتضی رمضانپور در گفت و گویی  با تبریک ولادت حضرت زهرا(س) و عید نوروز با اشاره به روایاتی در مورد اینکه حضرت زهرا(س) حتی در مواجهه با فرد نابینا حجابشان را رعایت می‌کردند، گفت: خطبه حضرت زهرا(س) در دفاع از ولایت و پیروی از حضرت علی(ع) نشانگر این است که زن با بهره مندی از عفاف حجاب و عفاف می‌تواند در مسائل اجتماعی و حکومتی نقش آفرینی کند.

وی با بیان اینکه حضرت فاطمه زهرا(س) در بعد خانه داری و مدیریت داخلی خانه الگو و بهترین شاخص برای زنان امروز جامعه اسلامی هستند، گفت: حضرت صدیقه طاهره(س) بسیار بی‌آلایش، ساده، دور از تجملات و خودبینی زندگی می‌کردند.

رمضانپور اظهار کرد: حضرت زهرا(س) اولین داوطلبی بودند تا حکم خدا روی زمین نماند و در جهاد چون مبارزی در کنار پیامبر(ص) ایفای نقش کردند.

وی با بیان اینکه حضرت فاطمه(س) پرچمدار نهضت استمرار بخش رسالت و امامت هستند، گفت: ایشان حلقه اتصال نبوت و امامت و یگانه شخصیتی است که در آسمان‌ها منصوره و در زمین به فاطمه شهرت دارند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج