رئیس پلیس راه مازندران با اشاره به اینکه در حال حاضر آمد و شد خودروها در تمامی محورهای مازندران به‌صورت پرحجم و روان است، گفت: توصیه ما به رانندگان این است که به تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی توجه کنند؛ چرا که توجه به آن سفری ایمن را برای آنان رقم می‌زند.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا قدمی درباره آخرین وضعیت محورهای مازندران ، اظهار کرد: در حال حاضر آمد و شد خودروها در تمامی محورهای مازندران به‌صورت پرحجم و روان است.

وی با بیان اینکه از روز چهارشنبه 25 اسفند ماه امسال شاهد حضور مسافران نوروزی به استان سرسبز مازندران هستیم، اضافه کرد: توصیه ما به رانندگان این است که به تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی توجه کنند درواقع تابلوها انتقال دهنده وضعیت راه و پیش رو است که توجه به آن سفری ایمن را برای افراد رقم می‌زند.

رئیس پلیس راه مازندران تصریح کرد: با توجه به در پیش بودن عید نوروز و به‌منظور پیش‌بینی حجم ترافیک و تسهیل عبور و مرور انواع وسایل نقلیه محدودیت‌های ترافیکی نوروزی در محورهای استان اعمال می‌شود که گردشگران با آن هماهنگ باشند و  قبل از سفر وضعیت راه‌ها را با تماس مرکز کنترل راه‌های مازندران استعلام کنند تا با مشکلی مواجه نشوند.

وی ادامه داد: تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت در تاریخ 13 فروردین ماه سال 96 در تمامی محورهای برون شهری مازندران ممنوع است.

رئیس پلیس راه مازندران با بیان اینکه تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت همچنان در محور کرج- چالوس ممنوع است، اضافه کرد: تردد انواع وسایل نقلیه در محور کرج ـ چالوس از ساعت 12 در روزهای چهارم، 11، 12، 13و 14 فروردین ماه سال 96 ساعت 3 بامداد روز بعد از کرج به سمت مرزن‌آباد ممنوع بوده و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15 همان روز تا 3 روز بعد از مرزن‌آباد به سمت کرج به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

قدمی با اشاره به اینکه تردد انواع تریلر از محور هراز کماکان ممنوع است، گفت: تردد انواع کامیون و کامیونت تا ساعت 2 بامداد روز 6 فروردین ماه سال 96 و از ساعت 8 روز 10 فروردین تا ساعت 2 بامداد 15 فروردین ماه سال 96 از تهران به آمل و برعکس ممنوع است.

وی با اعلام اینکه تردد انواع وسایل نقلیه در محور هراز از ساعت 14 روزهای چهارم، پنجم، 12، 13 و 14 فروردین تا ساعت 2 بامداد روز بعد از رودهن به آب‌اسک ممنوع است، افزود: تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16 تا ساعت 2 بامداد روز بعد در روزهای چهارم، پنجم، 12، 13 و 14 فروردین ماه سال 96 از آب اسک تا رودهن (محدوده مشاء) به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

رئیس پلیس راه مازندران یادآور شد: تردد انواع تریلر و کامیون تا ساعت 2 بامداد روز یک‌شنبه 6 فروردین ماه سال 96 و همچنین از ساعت 8 روز پنج‌شنبه 10 فروردین تا ساعت 12 روز سه‌شنبه 15 فروردین ماه 96 از تهران به قائم‌شهر ممنوع است.

قدمی تصریح کرد: در زمان بروز ترافیک شاهد این هستیم که رانندگان در شانه خاکی جاده منحرف می‌شوند که باید از این کار به‌صورت خودداری کرده و با صبوری بیشتری به مسیر خود ادامه دهند.

وی بیان کرد: رانندگانی که طی این ایام حادثه‌ساز شوند خودروهای آنان تا 72 ساعت توقیف خواهد شد.

رئیس پلیس راه مازندران اظهار کرد: با توجه به بارش باران در محورهای استان و اینکه رانندگی در زمان بارندگی مهارت خاص خود را می‌طلبد رانندگان باید به رعایت سرعت و فاصله طولی و توجه به جلو دقت کنند؛ چرا که علت بسیاری از تصادفات بی‌توجهی به این موارد است تا شاهد سفری ایمن باشیم

قدمی در پایان گفت: تلفن مرکز کنترل راه‌های مازندران با شماره‌های 2182934 و 2182920 با پیش شماره 011 به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به هموطنان در مورد آخرین وضعیت راه‌های استان است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج