موج
کدخبر : ۳۸۷۵۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-387545

آیین تودیع و معارفه سرپرست سابق و رییس جدید حوزه هنری قم روز سه‌شنبه با حضور مدیران ستادی حوزه هنری استان با صورت محدود و با رعایت پروتکلهای بهداشتی برگزار ومحمدعلی روزبهانی به عنوان رییس حوزه هنری قم معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، این مراسم بخاطر شرایط کرونایی استان بدون حضور اصحاب فرهنگ،‌ هنر و رسانه و با حضور جمع محدودی از مسوولان حوزه هنری استان برپا شد.

در ابتدای این مراسم معاون راهبری استان‌های حوزه هنری گفت: انتخاب رییس حوزه هنری قم بخاطر شرایط موجود طولانی شد. در دوران تصدی سرپرست سابق حوزه هنری قم با اقدامات مطلوب باشگاه‌های تخصصی حوزه هنری استان قم تبدیل به مرکز رشد هنر انقلاب شد.

میثم مرادی بیناباج افزود: انتظار است که این جریان در دوره جدید نیز تدوم یابد، همچنین در دوره های گذشته نیز مسوولان برای ارتقاء زیرساخت‌های حوزه هنری قم تلاش های قابل توجهی داشته اند و برای رشد و تعالی بیشتر ظرفیت‌های استان باید شناسایی و تقویت شود و حوزه هنری قم با توجه به ظرفیت‌های ذاتی استان می‌تواند تراز حوزه هنری استان‌های ما باشد و نقش‌اش در وجوه مختلف هنر انقلاب اسلامی بیشتر و چشمگیرتر باشد.

وی در ادامه گفت: از رییس جدید حوزه هنری قم نیز انتظار می‌رود زمینه‌های رشد و شکوفایی هر چه بیشتر هنر و ظرفیت هنر انقلاب در قم را فراهم کرده و اقدامات موفق گذشته شتاب بیشتری بگیرد.

در ادامه مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری و سرپرست حوزه هنری قم نیز خاطرنشان کرد: فضای صمیمی حاکم بر حوزه هنری قم همیشگی بود و همین روابط صمیمی زمینه پیشرفت حوزه هنری استان را فراهم کرد.

به گفته وی، با تکیه بر تیم موجود در حوزه هنری قم از ۷ سال پیش راه جدیدی در تربیت نیرو شروع شد. زمانی در حوزه هنری قم هزینه پرداخت می‌شد و اثری آماده انتشار از هنرمند یا نویسنده‌ای خریداری می‌شد تا به عنوان تولید هنری عرضه شود اما امروز هنرمندان حوزه هنری و کسانی که در کنار حوزه رشد کرده‌اند برای ما کتاب، فیلم و نمایش تولید می‌کنند. این یکی از ویژگی‌های بارز حوزه هنری قم است.

همچنین محمد علی روزبهانی رییس جدید حوزه هنری استان قم نیز طی سخنانی گفت:قم شهر کوچکی نیست هم قدمت تاریخی قابل اعتنایی دارد و هم مهمتر از هر چیز دیگری اینجا خانه اهل بیت است. سنت دیرینه حوزه علمیه در اینجا جاری است. هویت انقلاب اسلامی به نام قم است. قم را از ایران و تهران نمی‌توان جدا کرد. اگر پرچم قم بیفتد انقلاب افول خواهد کرد و اگر پرچم قم بالا برود، انقلاب رشد خواهد کرد.

وی بیان کرد: قم از نظر نیروی انسانی بسیار قوی است و نیروی این استان یک گنجینه برای تمام کشور است. از طرفی چگالی فرهنگی قم به نسبت دیگر استان‌های کشور بسیار بالاست و اینها همه به برکت وجود حضرت معصومه(س) در قم است. مدیری که در قم رشد می‌کند و تاب‌آوری دارد تا پایان در مسیر انقلاب باقی می‌ماند.

گفتنی است در بخشی حکم مهدی دادمان رییس حوزه هنری کشور در انتصاب رییس جدید حوزه هنری قم آمده است: پیمودن مسیر رشد و اعتلای هنری این دیار نیاز به تلاش روزافزون، برنامه‌ریزی داهیانه، برقراراری ارتباطات وثیق مردمی و بهره‌گیری از اساتید و قله‌های هنر انقلاب دارد.

دادمان افزوده است: بر این مبناء و نظر به تجربیات و توانایی‌های شما، بنا بر پیشنهاد معاون محترم راهبردی استان‌های حوزه هنری، ‌جنابعالی را به ریاست حوزه هنری انقلاب اسلامی استان قم» منصوب می نمایم.

شایان ذکر است در این آیین از زحمات مجدالدین معلمی سرپرست سابق تقدیر و محمد علی روزبهانی به عنوان رییس جدید حوزه هنری قم منصوب شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها