موج
کدخبر : ۳۸۷۲۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-387215

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم عملکرد ۶ ساله شهرداری قم را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، مهدی کلانترزاده با اشاره به لزوم مستندسازی اقدامات و عملکرد مجموعه بزرگ شهرداری قم در طول دوران تصدی دکتر سقائیان‌نژاد گفت: باهدف مستندسازی و ایجاد زمینه استفاده از تجربیات، دستاورد‌ها و مجموعه اقدامات ماندگار و ارزشمندی که در طول این سال‌ها در شهر مقدس قم و برای زائرین و مجاورین بارگاه منور کریمه اهل‌بیت علیهاالسلام به انجام رسیده است، برنامه‌ریزی به‌منظور احصاء، گردآوری، تدوین و فرآوری اطلاعات عملکرد در قالب تعریف یک پروژه شاخص اطلاع‌رسانی از اسفندماه ۱۳۹۹ در دستور کار قرار گرفت.

وی اذعان کرد: مجموعه مطالبی که در این پروژه از عملکرد شهرداری قم احصاء و فرآوری خواهد شد درنهایت به‌عنوان یک سند ارزشمند در ادامه هوشمندانه مسیر رشد، توسعه و تحول قم مطرح خواهد شد و برای علاقه‌مندان به‌عنوان سندی ارزشمند از تجربیات قابل‌دسترسی خواهد بود.

کلانترزاده اهمیت ابعاد مختلف و گسترده محتوا و مطالب این مجموعه گزارش‌ها را از دغدغه‌های اصلی در اجرای این پروژه دانست و اضافه کرد: شاخص‌ها و رویکرد این مجموعه اقدامات با تشکیل شورای تدوین عملکرد و انتصاب اعضای این شورا از طرف شهردار قم پیگیری و مشخص شد.

وی نگاهی مبتنی بر اصول حرفه‌ای و تخصصی حوزه‌ی ارتباطات، رسانه و اطلاع‌رسانی در تدوین خروجی مناسب از این اقدامات را یادآور شد و افزود: مأموریت اجرایی انجام این پروژه بزرگ با توجه به موارد فوق بر عهده اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل قرارگرفته و با تشکیل کمیته اجرایی و استفاده از توان داخلی مجموعه که باعث کاهش بسیار قابل‌توجه هزینه‌های اجرایی شده است، انجام بخش‌های مختلف دنبال شد.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم ویژه‌نامه‌های مکتوب گزارش عملکرد را اصلی‌ترین بخش‌های مجموعه برنامه‌های تبیین و تشریح عملکرد ۶ ساله عنوان کرد و گفت: این ویژه‌نامه‌‎‌ها در ۲ بخش شامل گزارش مناطق هشتگانه به تفکیک هر منطقه و گزارش جامع تهیه‌شده که در فاز نخست ویژه‌نامه هر یک از مناطق هشتگانه در تیرماه سال جاری تهیه و منتشر شد و هم‌اکنون امکان خوانش برخط این ویژه‌نامه‌ها در https: //www. qom. ir/shahre-man فراهم‌شده است و فاز دوم ویژه‌نامه‌های مکتوب، شامل گزارش جامع نیز مراحل پایانی تدوین و انتشار خود را طی می‌کند.

کلانترزاده تشریح ابعاد گسترده و کمتر موردتوجه قرارگرفته اقدامات انجام‌شده در شهر قم را از دیگر اهداف اجرای این پروژه عنوان کرد و گفت: اطلاعات احصاء شده از گزارش عملکرد بخش‌های گوناگون شهرداری قم برای تولید محصولات مختلف به‌ویژه در حوزه رسانه فرآوری شده و با نگاهی هنرمندانه محصولات مرتبط ازجمله کلیپ، تیزر، مجله‌های ویدئویی، موشن و پویانمایی، داده‌شده و گزارش‌های نموداری و آماری، تصاویر مقایسه‌ای و پوستر و تبلیغات محیطی تولید و منتشرشده است.

رئیس شورای تدوین عملکرد شهرداری قم از دیگر مجموعه برنامه‌های تدوین و تشریح عملکرد ۶ ساله شهرداری قم را برگزاری سلسله نشست‌های رسانه‌ای با حضور مدیران ارشد مجموعه شهرداری عنوان کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده ۸ نشست رسانه‌ای در این خصوص برگزار خواهد شد که به علت شرایط ویژه کرونایی و عدم امکان حضور حداکثری اصحاب خبر و رسانه، ارتباط زنده تصویری بر بستر فضای مجازی برای این نشست‌ها در نظر گرفته‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین برنامه‌ریزی لازم به‌منظور ارتباط شهروندان با مدیران مناطق هشتگانه باهدف آشنایی بیشتر با اقدامات صورت گرفته در سطح مناطق نیز انجام‌شده تا با استفاده از ظرفیت فضای مجازی ارتباط شهروندان هر منطقه با مدیران شهری برقرار شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها