موج
کدخبر : ۳۸۰۱۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380136

معاون دادستان قم گفت: خاطیان پرونده نوجوان دوره‌گرد قمی اخراج و پرونده مختومه شد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، علی اصغر سلطانی درباره اتفاق اخیر و برخورد نامناسب با یک فردی که اقدام به جمع‌آوری ضایعات می‌نمود اظهار داشت: بلافاصله پرونده‌ای در دستگاه قضایی تشکیل و تمامی عوامل دخیل در این موضوع احضار شدند که با بررسی همه‌جانبه موضوع و رضایت فردی که با وی برخورد نامناسب صورت گرفته بود همچنین تعهد مسئولان مربوطه به تکرار نشدن موارد مشابه مختومه شد.

وی گفت: دوره‌گردی و جمع‌آوری ضایعات اقدامی غیرقانونی است که ساماندهی و مدیریت آن در حوزه‌ مسئولیت شهرداری است و عوامل آن باید تحت نظارت سازمان مدیریت پسماند فعالیت کنند، از این رو همین سازمان و شهرداری موظف است بر رفتار پیمانکاران خود نظارت داشته باشد تا حقوق‌ و کرامت انسانی شهروندان را خدشه‌دار نکنند.

معاون دادستان قم با بیان اینکه عوامل خاطی در پرونده اخراج و شرکت پیمانکار نیز تعهد داد تا دیگر چنین خطایی را مرتکب نشود افزود: مقررشد فردی که اقدام به جمع‌آوری غیرقانونی ضایعات نموده بود نیز ساماندهی شود.

سلطانی با اشاره به نقش و مسئولیت شهرداری قم در حوزه‌های گوناگون تصریح کرد: دستگاه قضایی به وظیفه‌شناسی و دلسوزی مدیریت شهری قم اطمینان دارد و از تلاش‌های قانونمند این عزیزان همواره حمایت کرده که امید است شهروندان و پیمانکاران شهرداری هم به صورت قانونمند در اداره امور شهر کوشا باشند.

معاون داستان قم با تاکید بر حفظ حقوق شهروندی و حساسیت دستگاه قضایی به این موضوع، ضمن تشکر از رسانه‌ها خواست تا با رفتار قانونی و رعایت چارچوب‌های اخلاقی در این حوزه فعالیت کنند تا موجب وهن شخصیت افراد و سوءاستفاده بیگانگان نشوند.

در پی انتشار کلیپی در فضای مجازی مبنی بر آزار و توهین از سوی یک نیروی بازیافت منازل به شهروند منطقه ۲، دادستانی استان قم در ساعات اولیه به این مساله ورود کرد.

با صدور دستورهای قضایی، روز گذشته ۲ مامور بازیافت زباله که اقدام به سوء رفتار و برخورد ناشایست کرده بودند، به دادستانی استان احضار و در این خصوص پرونده قضایی تشکیل شد و رسیدگی سریع به پرونده در دستور کار قرار گرفت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها