موج
کدخبر : ۳۷۸۱۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378134

رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم مطرح کرد:

رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم از ارئه تجربیات مدیریت شهری در قالب مقاله علمی «تبیین مدل مفهومی شهر هوشمند با نگاه به الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با رویکرد عملیاتی» در دهمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت خبر داد.

همایون یزدان پناه در گفتگو با خبرنگار موج در قم با اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای هدف مصوب برنامه ریزی راهبردی شهرداری برای تحقق شهر خلاق و هوشمند قم و بهره‌مندی هر چه بیشتر شهروندان، گروه اندیشه‌ورز پیشرفت پژوهی شهر هوشمند قم توسط ستاد شهر هوشمند شهرداری، از سال ۱۳۹۷ با تمرکز بر بومی‌سازی نظریات هوشمند سازی آغاز به کار کرد.

رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم افزود: این گروه با تاکید بر نظریه‌پردازی جدید شهر هوشمند بر مبنای شهر ایرانی اسلامی و تمرکز بر تبیین مدل مفهومی برای تئوریزه‌ نمودن مراحل اجرایی شهر هوشمند در ایران با تمرکز بر شهر قم، اقداماتی را در دستور کار قرار دادند.

وی تصریح کرد: این گروه توانسته است تا با نگاه به سند الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت، دست‌یافته‌های مفهومی و پیشنهادات اجرایی را با بالاترین سند توسعه کشور هماهنگ ساخته و در نهایت مجموعه یافته‌های خود را تحت عنوان «تبیین مدل مفهومی شهر هوشمند با نگاه به الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با رویکرد عملیاتی» در دهمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت که در تاریخ 29 و 30 اردیبهشت برگزار می گردد ، ارسال و تائیدیه ارائه را اخذ  نماید.

یزدان پناه در خصوص این مقاله علمی عنوان کرد: در این مقاله که با حمایت جناب آقای دکتر سقاییان نژاد شهردار محترم و همت اعضای گروه اندیشه‌ورز پیشرفت پژوهی شهر هوشمند قم در این کنفرانس ملی ارائه شده است، تجربیات ارزنده اجرایی در مدیریت شهری در کنار مبانی نظری منبعث از مدلسازی مفهومی دست به دست هم داده تا در آینده امکان پیاده‌سازی مناسب  شهر هوشمند خصوصا  در لایه زیستی و ملموس شهروندی در شهر قم فراهم شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: سخنرانی تخصصی برای تشریح شاخص‌های شهر هوشمند که در مقاله مذکور تبیین شده است در روز برگزاری همایش در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه سال جاری در سالن مجازی شماره دو همایش تحت عنوان " تبیین مبانی ایران‌شناختی و بایسته‌های اجرا در حوزه آمایش "  از ساعت ۱۴ الی ۱۶:۳۰ انجام می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها