موج
کدخبر : ۳۷۵۸۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375896

سرپرست سازمان زیباسازی شهرداری قم از نصب تصاویر و مشخصات شهدا بر روی ۲۰۰۰ تابلو معابر شهری قم خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سیدمحمد موسوی منش با اشاره به اجرای طرح کوچه‌های آسمانی و نامگذاری کوچه‌های شهدا، اظهار داشت: یکی از موضوعات فرهنگی که در سند چشم‌انداز شهرداری قم در نظر گرفته‌شده توجه به موضوع‌های هویتی است.

سرپرست سازمان زیباسازی شهرداری قم خاطرنشان کرد: در این زمینه نیز یکی از پایه‌ها و اصول اصلی توجه به شهر قم به‌عنوان شهر خون و قیام و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در شهر قم است.

به گفته موسوی منش، اجرای برنامه‌های مختلف ازجمله انجام دیوارنگاره‌ها، نقش برجسته‌ها، المان‌ها و نورپردازی تقاطع‌های مزین به شهدا در این سازمان در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در برنامه جدید این سازمان که با همکاری اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران، اداره کل نشر ارزش‌های دفاع مقدس، کنگره سرداران و شهدا و همچنین کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم انجام می‌شود قرار است عکس شهدا در بیش از دو هزار معابر شهری نصب شود.

سرپرست سازمان زیباسازی شهرداری قم با بیان اینکه علاوه بر عکس شهدا شناسنامه‌ای کوتاه از این شهدا شامل معرفی شهید، محل و تاریخ شهادت و همچنین شغل شهید بر روی تابلوهای جدید نصب می‌شود، گفت:  بانک اطلاعاتی شهدا در حال تهیه است و پیش‌بینی ما این است این طرح در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ انجام شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها