موج
کدخبر : ۳۷۲۸۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372892

استاندار قم بر توسعه زیرساخت‌های حوزه بهداشت تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست در جلسه با احسان شریفی‌پور معاون تحقیقات و فناوری اتاق تمیز دانشگاه علوم پزشکی قم، با اشاره لزوم توسعه زیرساخت های فناور و بنیادین اظهار داشت: ساخت اتاق تمیز پردیس علوم پزشکی قم می‌تواند نقش مهمی در ارایه خدمات و محصولات تحقیقاتی و دارویی ایفا کند.

وی با اشاره به برنامه ریزی استان به منظور توسعه همه جانبه در عرصه های مختلف خاطرنشان کرد: تولید؛ زیربنای توسعه و تحقیقات؛ لازمه شکوفایی و فناوری است.

وی «برنامه‌محوری» را یکی از اولویت های مهم مدیریت استان دانست و افزود: اختصاص یک روز در هفته به بخش‌های علمی و دانشگاهی و استفاده از ظرفیت استادان و دانشگاه‌ها برای ارایه راهکارهای حل و برون‌رفت از مشکلات و موانع پیشرفت استان، بخشی از برنامه‌های مدیریت استان در مسیر بهره‌مندی از علم و فناوری است.

سرمست با تاکید بر لزوم «علم‌باوری» و اخذ نظرات کارشناسی و تخصصی در اجرای تصمیمات کلان مدیریتی ادامه داد: تشکیل ۹ کارگروه در دانشگاه‌های استان و ایجاد دفتر ارتباط استانداری و دانشگاه‌ها، گامی مهم در این عرصه است که نتایج قابل توجهی نیز داشته است.

وی با بیان حمایت کامل از بخش های تولیدکننده و فناور تصریح کرد: تقویت تحقیقات و فناوری در کنار یکدیگر  و ایجاد شرایط  ارایه خدمات، از جمله موارد مهم، در مسیر بالندگی و تولید در استان است.

طرح ساخت اتاق تمیز پردیس دانشگاه علوم پزشکی قم، در حال احداث در دو بخش تحقیقات و فناوری صنعتی است که در بخش تحقیقات، کار بر روی سلول‌های بنیادی با هدف درمان سکته‌های مغزی و در بخش فناوری صنعتی، بررسی تولید مواد موثر دارویی اجرایی خواهد شد.

وی همچنین، شیوع ویروس کرونا در کشور و تغییر اولویت های مدیریتی در استان را مورد توجه قرار داد و گفت: برگزاری ۸۱ جلسه ستاد مقابله با بحران کرونا و بیش از ۲۰۰ کارگروه فرعی ذیل این ستاد، با همراهی بخش‌های مردمی و خیرین، زمینه ایجاد فضای امن و سلامت برای ادامه روند رو به رشد استان در شرایط  شیوع کرونا فراهم کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها