موج
کدخبر : ۳۶۸۳۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368307

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از ارائه مشاوره‌های تخصصی به مالکین باغات شهر قم خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، پیام جوادیان با اشاره به بازدید و مشاوره گیاه‌شناسی و گیاه‌پزشکی باغات سطح شهر، اظهار داشت: در این بازدیدها که هر سال دوبار انجام می‌شود، گروهی از کارشناسان شامل گیاه‌پزشک، خاک‌شناس و مسئول باغات سازمان از باغات بازدید و در خصوص آبیاری، شخم زمستانه، هرس زمستانه، علف‌های هرز و مبارزه آفات و بیماری‌ها به آن‌ها مشاوره ارائه می‌شود.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با بیان اینکه همچنین در خصوص آب‌رسانی و دوره‌های آبیاری و وضعیت خاک و… مشاوره ارائه می‌شود، افزود: آفات و بیماری‌ها هم مورد بررسی قرار می‌گیرد و راهکار رفع آن‌ها ارائه می‌شود.

جوادیان با اشاره به تلاش سازمان پارک‌ها برای حفظ باغات سطح شهر، تصریح کرد: نتایج این بازدیدها به همراه یک گزارش و یک نامه به مالک باغ ارائه می‌شود تا محصول بهتر با بهره‌وری بیشتر به دست آید و باغ حفظ‌شده و تغییر کاربری صورت نگیرد.

وی خاطرنشان کرد: باغات به‌نوعی فضای سبز شهری محسوب می‌شوند و هدف از این بازدیدها مشاوره تخصصی به مالکین آن‌ها برای افزایش و ارتقاء کیفیت محصول است که نتیجه آن حفظ سرمایه‌های زیست‌محیطی شهر است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها