موج
کدخبر : ۳۶۵۹۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365940

معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران گفت: نخستین دوره جایزه رضوان ویژه رسانه، از بیست و پنجم بهمن تا اردیبهشت 1400 برگزار می‌شود و بهترین فعال رسانه‌ای برگزیده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت‌الاسلام ‌والمسلمین مجتبی فاضل در نشست خبری پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور که در سالن جلسات مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد، اظهار داشت: حوزه‌های علمیه و به‌ویژه حوزه‌های علمیه خواهران بیش از اینکه یک‌نهاد آموزشی باشند به دنبال محقق کردن فرمایشات همه انبیاء در طول تاریخ‌اند.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران افزود:  داوطلبانی که این توانمندی در آنان وجود دارد که بتوانند مبلغ دین باشند و استعداد بالقوه خودشان را در مدارس علمیه به فعلیت برسانند می‌توانند در پذیرش حوزه‌های علمیه شرکت کنند و از این طریق یک فرد محقق مدرس مرجع دینی در حوزه علمیه بانوان تربیت می‌شود.

وی تصریح کرد: پذیرش داوطلبین ورود به حوزه‌های علمیه هرساله در بهمن‌ماه در سطح عمومی 2 و سطح تخصصی 3 و 4 انجام می‌شود و تا 31 اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

فاضل بیان کرد: امسال 500 مدرسه آمادگی پذیرش ورودی‌ها رادارند، اگر شرایط اداری و ظرفیت‌ها اجازه می‌داد باید ما به سراغ اشخاص بااستعداد می‌رفتیم اما چنین شرایطی مهیا نیست و از طریق فراخوان عمومی برای پذیرش اقدام می‌شود تا از میان علاقه‌مندان و مشتاقان افرادی که می‌توانند مسئولیت مهمی را بر عهده گیرند وارد حوزه‌های علمیه شوند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 60 هزار نفر از خواهران  در سطوح 2، 3 و 4 حوزه‌های علمیه مشغول تحصیل‌اند و 60 هزار نفر نیز فارغ‌التحصیل شده‌اند.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران گفت: خواهران طلبه و مبلغه جایگاه مهمی در ترویج سبک زندگی اسلامی و دینی دارند و در این عرصه برنامه‌های مهمی شکل‌گرفته است.

وی در مورد شرایط تحصیل در هنگام شیوع کرونا افزود: در این ایام بسیاری از کلاس‌ها به‌صورت غیرحضوری شکل گرفت و در پساکرونا نیز، استفاده از ظرفیت مجازی در تحصیل حوزویان تداوم دارد.

فاضل عنوان کرد: برنامه حوزه‌های علمیه خواهران در پساکرونا نیز استفاده از آموزش الکترونیکی و تلفیقی از حضوری و غیرحضوری است و وضعیت آموزشی درگذشته بازنمی‌گردیم و این فرصت خوبی برای تحصیل بانوان است.

وی خاطرنشان کرد: طراحی سامانه مدرس یکی از ابزارهای مهم در استفاده حوزه‌های علمیه از فناوری‌های نوین است و دراین‌باره مدارس علمیه خواهران در نیمسال دوم سال گذشته یعنی از اردیبهشت‌ماه امسال بیش از 90 درصد سرفصل‌های درسی از این طریق تدریس شده است.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران افزود: همچنین با استفاده از کوثرنت و پیام‌رسان داخلی، می‌توانیم درس‌ها را بارگذاری کنیم، دراین‌باره در تابستان سال تحصیلی پیش رو بر آنیم 6 واحد درسی به طلاب ارائه کنیم که سازوکاری از طریق فضای مجازی دارد.

وی عنوان کرد: تاکنون 9 هزار ساعت ارائه درس ویژه طلاب صورت گرفته و در سال گذشته نیز 70 درصد از دروس از طریق سامانه مدرس ارائه‌شده است.

در بخش دیگری از این کنفرانس، زهره تمیز کار رئیس اداره پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران پیش از ظهر امروز در نشست خبری که در سالن جلسات مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد،اظهار کرد: تربیت مبلغان کارآمد و تعلیم و تربیت در عرصه‌های مختلف تحقیق، پژوهش، اجتهاد در عرصه علوم اسلامی و راهنمایی و مدیریت و راهبری از جمله رسالت‌ها و مأموریت‌های حوزه علمیه خواهران است.

وی خاطرنشان کرد: ثبت‌نام حوزه‌های علمیه خواهران در تمام مقاطع شامل عمومی، عالی و تخصصی از 25 بهمن آغاز شده علاقه مندان برای ثبت نام تا 31 اردیبهشت سال 1400 فرصت دارند به مدارس علمیه خواهران سراسر کشور مراجعه کنند.

رئیس اداره پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران خاطرنشان کرد: متقاضیان برای ثبت‌نام می‌توانند به پایگاه اطلاع رسانی paziresh.whc.ir یا مدارس علمیه خواهران سراسر کشور مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه 403 مدرسه در 28 استان در مقطع عمومی سطح دو پذیرش دارند، گفت: برای دارندگان مدرک دیپلم و بالاتر حداکثر 40 سال(متولدین سال 59 به بعد) و حداقل معدل 12، برای دارندگان مدرک اتمام پایه هشتم حداکثر 17 سال(متولدین سال 82 به بعد) و حداقل معدل 15 در نظر گرفته شده است. آزمون این مقطع به صورت حضوری 25 تیر ماه سال 1400 برگزار می‌شود.

تمیزکار با اشاره به رشته‌های مقطع عالی ـ سطح 3 گفت: رشته‌های دارای پذیرش سطح سه شامل 13 رشته تفسیر و علوم قرآنی، فقه و اصول، فلسفه اسلامی، کلام اسلامی، کلام با گرایش امامت، کلام با گرایش مهدویت، کلام با گرایش مذاهب اسلامی، تاریخ اسلام، مشاوره خانواده با رویکرد اسلامی، تربیت دینی کودک و نوجوان، اخلاق و تربیت اسلامی، مدرسه ادبیات عربی و مطالعات اسلامی زنان است.

وی خاطرنشان کرد: پذیرش در مقطع عالی در  135 رشته محل در 65 مؤسسه آموزش عالی در 27 استان کشور صورت می‌گیرد و شیوه‌های تحصیل به صورت حضوری، نیمه حضوری و غیر حضوری است.

رئیس اداره پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران عنوان کرد: رشته‌های مقطع تخصصی سطح چهار شامل رشته‌های تفسیر تطبیقی، فقه خانواده، حکمت متعالیه، کلام اسلامی و علوم و معارف قرآنی است.

وی با اشاره به رشته محل‌های دارای پذیرش در مقطع تخصصی(سطح 4) گفت: این رشته محل‌ها شامل 36 رشته محل در 16 مؤسسه آموزش عالی در 11 استان اصفهان، تهران، خوزستان، سمنان، فارس، قم، کرمان، گلستان، مازندران، مرکزی و یزد است که زمان آزمون مقطع تخصصی(سطح 4) چهارم تیر ماه سال 1400 و شیوه تحصیل به صورت حضوری است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها