موج
کدخبر : ۳۶۴۵۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364585

استاندار قم بر لزوم افزایش زیرساخت‌های امدادرسانی در قم تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست در دیدار با دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور، افزود: از آنجایی که قم معین استان تهران تعیین شده، تناسبی در این زمینه غیر از همجواری جغرافیایی ندارد و این مسئولیت را سنگین تر می کند.

سرمست بیان کرد: قم در شرایط عادی ترددها، تصادفات و مسائل امدادی، نیرو و امکاناتی را نیازمند است که از لحاظ زیرساختی فراهم نمی‌باشد.

وی ادامه داد: علی رغم کمبودها و تنگناها در استان و همدلی و همیاری خوبی که ستاد بحران با مجموعه مدیریت استان داشته قابل تقدیر بوده و تاکنون بسیار خوبی را به نمایش گذاشته است.

وی خاطر نشان کرد:  انتظار ما این است که این جایگاه ویژه و مسئولیت‌های فرااستانی و الزاماتی که برای معین بودن استان قم وجود دارد در تخصیص بودجه در نظر گرفته شود و از لحاظ زیرساختی تامین شود.

سرمست تصریح کرد: با توجه به اینکه استان قم شاهراه مواصلاتی ۱۷ استان می‌باشد نیازمند حمایت و پشتیبانی مسولان است و می‌بایست در تخصیص اعتبارات و بودجه به استان یک نگاه ملی داشته و نگاه تک شهرستانی نداشته باشند.

استاندار قم بیان کرد: استان قم وظایف خود را فراتر از وظایف سازمانی بلکه در حد ملی و بین‌المللی انجام می دهد و از تمام ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود در بخش دولتی، مردم نهاد، گروه‌های مردمی، تشکل‌های صنفی وغیره با همدلی کلی انجام می دهد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر ایران نیز در ابتدای این دیدار با اشاره به اینکه مسولان هلال احمر به استان  قم نگاه ویژه‌ای دارند گفت: با شیوع ویروس کرونا در کشور، استان قم علمکرد بسیار مناسبی را از خود نشان داده است.

محمدحسن قوسیان مقدم ادامه داد: این زحمات حاصل همت و همدلی مسئولین، کادر درمان، مردم و روحانیت است که می‌بایست این شرایط را به خوبی حفظ کردن و قدردان آن باشیم تا دوباره کشور به وضعیت قبل بازنگردد.

وی بیان کرد: هلال احمر در مدیریت بحران نیز وظایفی را برعهده دارد و استان قم نیز به عنوان معین استان تهران باید انبارهای امدادی خود را از لحاظ امکانات و تجهیزات  تامین نماید که نیازمند همکاری و همیاری مسئولین استان و کشور می‌باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها