موج
کدخبر : ۳۶۱۱۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361139

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) پلیس را مظهر اقتدار ،مجری قانون و مایه اطمینان و آرامش مردم دانست.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی با اشاره به نقش و جایگاه مهم نیروی انتظامی در کشور بیان داشت: پلیس مایه اطمینان و آرامش مردم و یاس و ناامیدی دشمنان است و هرچه حضور پلیس در جامعه بیشتر باشد،مردم از احساس امنیت بیشتری برخوردار خواهند شد.

وی افزود:ارائه خدمات انتظامی و اجتماعی پلیس به آحاد مردم، مقدس است و مردم نیز قدردان زحمات پلیس هستند، پلیس، مظهر اقتدار ، مجری قانون و مایه اطمینان،آسایش و آرامش مردم است.

استاد عالی حوزه علمیه قم با اشاره به اولویت های اجتماعی و فرهنگی شهر قم گفت:نباید از توطئه های دشمنان برای ضربه زدن و ترویج ناهنجاری های اخلاقی و اجتماعی در شهر قم غفلت کرد بنابراین مسئولان بایستی به این امر توجه ویژه داشته باشند.  

آیت الله فاضل لنکرانی ادامه داد: دشمنان در صدد این هستند که شهر قم را از مرکز انقلابی،مذهبی و سیاسی بودن تهی کنند بنابراین توقع این است که مسئولان دستگاه های مختلف به خصوص رسانه ملی پیرامون ترویج مفاهیم ارزشی و انقلابی بویژه حجاب و عفاف تلاش بیشتری کنند.

وی با شاره به اینکه نباید اجازه داده شود که برخی واحد های صنفی مروج بی بند و باری در جامعه باشند،تصریح کرد: البته حضور  افراد متدین و انقلابی در صحنه نیز عرصه را بر افراد ناهنجار تنگ می کند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با قدردانی از تلاش ها و مجاهدت های نیروی انتظامی در تامین امنیت کشور گفت: سلام مرا به سردار"اشتری"فرمانده انقلابی و ارزشی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ابلاغ کنید،ما قدردان زحمات عزیزان بوده و برای موفقیت شان دعا می کنیم.

فرمانده انتظامی استان قم نیز با بیان آمادگی پلیس استان در برخورد با هر گونه ناهنجاری و بی نظمی عمومی ادامه داد: نیروی انتظامی در حوزه عملکرد نشان داده است که به هیچ عنوان ایجاد بی نظمی و برهم زدن آرامش شهروندان را برنمی تابد و قاطعانه با هر گونه عوامل هنجارشکن برخورد می کند.

وی به برنامه ریزی پلیس در هوشمندسازی ماموریت ها در حوزه های تخصصی نیز اشاره داشت و گفت: هوشمندسازی ماموریت ها از موضوعاتی است که پلیس در ارتقاء امنیت اجتماعی و توسعه کیفی خدمات در دستور کار قرار دارد و برنامه ریزی جامعی در این خصوص صورت گرفته است البته الکترونیکی کردن و هوشمندسازی ارتباط پلیس با دستگاه قضائی نیز به منظور افزایش سرعت در انجام امور و پیشگیری از اتلاف وقت مردم با جدیت دنبال می شود و تاکنون توفیقات خوبی نیز حاصل شده است.

سردار "سید محمود میر فیضی"با اشاره به اینکه جلب رضایتمندی شهروندان همواره یکی از اولویت‌ها و راهبردهای پلیس است، خاطرنشان کرد: تمام اقدامات پلیس باید در راستای رضایت آحاد جامعه باشد چرا که ارتقاء دانش، تعالی رفتار کارکنان، وظیفه‌شناسی، احساس مسئولیت، رأفت و مهربانی، اقتدار و خدمت‌رسانی مطلوب از جمله اقدامات موثر برای ارتقاء امنیت و جلب رضایتمندی شهروندان است و پلیس قم با انجام اقدامات و ارائه خدمات خرسندساز به دنبال کسب حداکثری رضایت مندی شهروندان است.

فرمانده انتظامی استان در بخش دیگری از سخنان خود گفت:ارائه خدمات مشاوره ای پلیس،یکی از بهترین راهکارهایی است که در پیشگیری از وقوع آسیب‌های اجتماعی و صلح و سازش در اختلاف بین افراد ،بسیار موثر و مفید می باشد و پلیس در این بخش نیز بسیار موفق عمل کرده است و اقدامات مشاوره‌ای ، موجب کاهش بار انتظامی و قضائی و افزایش احساس امنیت در جامعه شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها