موج
کدخبر : ۳۶۱۰۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361039

مدیرحوزه‌های علمیه کشور با ارسال نامه‌ای به دبیرکل موقت شورای جهانی کلیساها از آمادگی حوزه علمیه برای فعالیت مشترک با کلیساها خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، شرح نامه آیت الله علیرضا اعرافی به شرح زیر است:

سالروز میلاد مسعود کلمه‌الله حضرت عیسی مسیح(ع) که در چندین سوره از قرآن کریم و آیات متعدد آن به تجلیل از آن یاد شده است، یادآور تمام خوبی‌ها و فضایلی است که در آن وجود نازنین بوده و هست.

در این نامه افزوده شده است: همه آن بزرگ‌منشی‌ها، بخشش‌ها و مهربانی‌ها و مخصوصا تقرب ایشان به خدای خویش در این روز مبارک، بزرگ شمارده می‌شود؛ این میلاد فرخنده به ما بشارت‌دهنده امدادهای غیبی است که همواره از جانب پروردگار به یاری مومنان و کسانی که در راه خدا صبر کرده‌اند، فرستاده می‌شود.

مدیرحوزه‌های علمیه با تبریک آغاز سال نو میلادی به تمام مسیحیان ایران و جهان و همچنین مومنان ادیان آسمانی، خطاب به دبیرکل موقت شورای جهانی کلیساها بیان کرده است: همان‌طور که مستحضرید و در اسناد تاریخی هم منابع آن ذکر شده است، اولین برخورد مسلمانان با برادران دینی مسیحی خود در همان سال‌های ابتدایی بعثت پیامبر اسلام(ص) منجر به یک نقطه عطف تاریخی و دینی شد و همواره خاطره‌ای خوش در حافظه تاریخی مسلمانان از برادران مسیحی خود بر جای گذاشت.

وی ادامه داده است: آنجا که گروهی از مسلمانان صدر اسلام به توصیه پیامبر خود از ظلم و ستم مشرکان، به یک پادشاه مومن و معتقد مسیحی پناه آوردند؛ وی علی‌رغم اصرار نمایندگان مشرکین، پس از شنیدن بخش‌هایی از کتاب الهی مسلمانان در عظمتشان مریم مقدس و فرزند مبارکش و همچنین آموزه‌های دینی اسلام که همانند آموزه‌های الهی دین مسیحیت است از تسلیم آن گروه مسلمان به رییسان مشرکشان خودداری کرده و آن‌ها را تحت حمایت و پشتیبانی خود در سرزمین خود جای داد؛ آنجا بود که اسلام واقعی و مسیحیت واقعی در کمال صمیمیت و احترام به مقدسات دینی، دست یکدیگر را فشردند و در مقابل دشمنان خدا از یکدیگر حمایت کردند.

وی تصریح کرده است: به نظر می‌رسد در چالش‌های اخیر و پیش‌رو نظیر همه‌گیری کرونا و از آن مهم‌تر هجمه گسترده‌ای که شیاطین در کالبد انسان در سال‌های اخیر علیه مقدسات دینی به راه انداختند، آموزه‌های این موفقیت تاریخی در تقابل با مشکلات، که همانا پشتیبانی خداپرستان از یکدیگر با رعایت احترام به مقدسات یکدیگر است، بسیار راهگشا خواهد بود.

 اعرافی در این نامه ابراز امیدواری کرده است: در سایه همدلی و همکاری رهبران ادیان آسمانی، سال پیش‌رو سالی مملو از عشق، ایمان، معنویت، آرامش، صلح، عدالت، انسانیت و رحمت برای تمامی انسان‌ها به‌ویژه مسیحیان و سایر پیروان ادیان الهی باشد.

وی بیان کرده است: در پایان از طرف برادران و خواهران خود در حوزه علمیه آمادگی خود را برای فعالیت‌های مشترک با حضرت‌عالی و شورای جهانی کلیساها در راستای دستیابی به راه‌حل‌های دینی جهت کاهش بحران‌های جهانی همچون جنگ‌ها، مشکلات زیست‌محیطی و بی‌احترامی و نفرت‌پراکنی علیه مقدسات ادیان اعلام می‌دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها