موج
کدخبر : ۳۵۳۴۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353463

در اجرای طرح دوگانه سوز کردن خودروها؛

طی نشست ویدئو کنفرانس با حضور مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران و مدیران مناطق ۳۷ گانه درخصوص طرح تبدیل ناوگان حمل و نقل عمومی بنزینی به دوگانه سوز از مدیر منطقه قم و دیگر مناطق برتر تجلیل بعمل آمد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، در  این نشست شرکت های ملی پخش فرآورده های نفتی مناطق آذربایجان غربی، قم و کرمانشاه به ترتیب رتبه اول تا سوم این شرکت را در اجرای طرح رایگان دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی (تاکسی و وانت) کسب و‌ لوح تقدیر دریافت کردند.

ضرورت توسعه مصرف سی ان جی در همه کشور

کرامت ویس کرمی، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در این نشست گفت: طرح تبدیل دوگانه سوز خودرو مصوب شورای اقتصاد و هیئت دولت است که برعهده وزارت نفت واگذار شده، به همین منظور تمام واحد های ستادی این موضوع را به شکل ویژه در دستور کار قرار دادند.

به گفته ویس کرمی تاکنون ۱۷۵ هزار خودرو در این سامانه ثبت نام کرده‌اند که ۷۵ هزار مورد آن شامل این طرح رایگان می شوند.

وی افزود: هم اکنون ۴۳ هزار خودرو به طور رایگان دوگانه سوز شده‌اند و ۲۲ هزار مورد نیز در نوبت تبدیل قرار دارند.

به گفته وی ۲۲۱ کارگاه در سراسر کشور تجهیز شده اند که مناطق ۳۷گانه شرکت ملی پخش را پوشش می‌دهند.

ویس‌کرمی، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آذربایجان غربی، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه قم و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمانشاه را به ترتیب حائز رتبه اول تا سوم این شرکت در اجرای طرح رایگان دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی (تاکسی و وانت) معرفی کرد.

وی از مدیران مناطق مرکزی، کردستان و چالوس نیز به عنوان رتبه های چهار تا ششم نیز قدردانی کرد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی،  رنکینگ انتخاب مناطق را بر اساس تعداد ثبت نام خودروها نسبت به خودروهای مشمول همان مناطق اعلام کرد.

همکاری مطلوب مناطق شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در ترویج توسعه سی ان جی

مدیر طرح سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی نیز در این نشست گفت: خوشبختانه مسوولان وزارت نفت و شرکت ملی پخش همکاری مناسبی را برای توسعه طرح دوگانه سوز کردن خودرو های عمومی انجام داده‌اند.

محمد حسین باقری افزود: طرح دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی یک طرح ملی به حساب می اید که صرفه اقتصادی بسیار مطلوبی را برای صاحبان خودرو، مردم و کشور به ارمغان می اورد.

باقری از تهران، ارومیه، قزوین و اصفهان به عنوان ٤منطقه نام برد که دارای کارخانه‌های تولید مخزن هستند و اظهار کرد: مدیران مناطق مذکور عملکرد خود در این زمینه را گزارش و به بازرسی از این کارگاه های تولید مخزن سرعت بدهند. 

وی با بیان اینکه برای خودروهایی که تبدیل می‌شوند گواهی سلامت صادر می‌شود، تصریح کرد: برای این خودروها کارت سوخت جدید با سهیه جدید از سوی پلیس راهور صادر و به منزل ایشان ارسال می‌شود.

 

منطقه قم دومین رتبه در فرآیند ثبت نام و تبدیل خودروهای عمومی به دوگانه سوز را در سطح کشور به خود اختصاص داد

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه قم از تبدیل رایگان ۲ هزار و ۲۱۷ دستگاه خودروی عمومی و باری در طرح دوگانه سوز نمودن خودروها به سی ان جی در سطح استان خبر داد.

سید محمود طاهری افزود: طرح مذکور به رشد ۱۱ درصدی سوخت گاز طبیعی و صرفه جویی ۴۲ میلیون لیتری در فرآورده بنزین و کاهش ۲ درصدی نفتگاز و در نتیجه به مدیریت و بهینه سازی مصرف سوخت در سطح استان منتج شده است.

به گفته وی هم اکنون روزانه ۴۱ جایگاه فعال سی ان جی، اقدام به عرضه ۴۶۰ هزار متر مکعب گاز طبیعی در سطح استان می‌نمایند.

طاهری ضمن تاکید بر افزودن گاز طبیعی به سبد سوخت استان و همچنین تسریع و تسهیل در فرآیند ثبت و تبدیل خودروهای عمومی افزود: متقاضیان می‌تواند با مراجعه به سایت GCR.NIOPDC.IR  و ۵ کارگاه مجاز تولید و نصب مخازن، مشمول این طرح ملی شوند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قم در آخر از واحدهای روابط عمومی و سی ان جی از بابت انعکاس گزارش‌ها و آمار و بازرسی های صورت گرفته از کارگاه‌های مجاز در اجرای این طرح تقدیر و تشکر نمود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها