موج
کدخبر : ۳۴۵۰۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345024

فرمانده انتظامی شهرستان قم با اشاره به نقش شهروندان در پیشگیری از وقوع جرایم بویژه سرقت موتورسیکلت گفت: راکبان موتورسیکلت، وسیله نقلیه خود را با قفل و زنجیر مناسب در پارکینگ های مخصوص پارک و از رها کردن آن درکنار خیابان خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سرهنگ مرادحسین جعفریان فرمانده انتظامی شهرستان قم در گفت و گویی، اظهار داشت: راکبان موتورسیکلت از متوقف کردن وسیله نقلیه خود در اماکن عمومی، حاشیه خیابان‌ها و مقابل منازل خودداری و در شرایط اضطراری آن را به افراد مطمئن بسپارند.

وی گفت: راکبان موتورسیکلت حتماً وسیله‌ی نقلیه‌ خود را با قفل و زنجیر مناسب در پارکینگ‌ های مخصوص پارک و از رها کردن آن درکنار خیابان خودداری کنند.

سرهنگ جعفرریان تاکید کرد: مالکان موتورسیکلت در زمان پارک آن در حیاط یا پارکینگ منزل نیز آن را به شیئی محکم و ثابت قفل و زنجیر کنند و از پارک کردن آن در محیط‌های خلوت و تاریک که زمینه را برای ارتکاب عمل مجرمانه فراهم می‌کند، خودداری شود.

فرمانده انتظامی شهرستان قم در پایان خاطر نشان کرد: شهروندان از خرید موتورسیکلت ‌بدون انتقال سند در دفاتر رسمی یا به اصطلا‌ح سوئیچی خودداری کنند و به هیچ وجه موتورهای قولنامه‌ای و فاقد پلا‌ک را خریداری نکنند و در هنگام خرید، شماره‌ موتور و شاسی آن با اسناد مالکیت را مطابقت داده و از مخدوش نبودن اسناد اطمینان حاصل کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها