موج
کدخبر : ۳۴۲۵۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342556

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم:

رئیس علوم پزشکی قم گفت: برغم اینکه ۸۰ درصد استان‌های قرمز کشور سیر نزولی دارند، ولی ما در قم همچنان نتوانستیم به سیر نزولی برسیم.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محمدرضا قدیر در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران که در تالار کرامت استانداری قم برگزار شد، با اشاره به چرخش ویروس کرونا در میان مردم، اظهار داشت: در صورت برگزاری مراسم‌های عزاداری در مکان‌های بسته با فاجعه مواجه خواهیم شد.

وی همچنین با یادآوری ممنوعیت حرکت دسته‌های عزاداری در خیابان ها، کنترل این موضوع از سوی شورای تامین استان را مورد تاکید قرار داد و گفت: طبق مصوبه ستاد ملی برپایی ایستگاه های صلواتی و همچنین پخش نذورات بویژه مواد غذایی بیرون بر و خشک که باعث ایجاد صف و تجمع می شود، نیز ممنوع است.

رئیس علوم پزشکی قم با اشاره به تاکیدهای علما و مراجع دینی مبنی بر رعایت دستورهای بهداشتی مدنظر وزارت بهداشت در عزاداری‌های محرم اظهار داشت: یکی از وظایف ما ایجاد سلامت معنوی در جامعه است و این کار بدون سلامت جسمی امکان پذیر نیست، به همین علت کسانی که بیماری های زمینه ای دارند، نباید در عزاداری‌ها شرکت کنند، و تا می‌توانیم باید تجمع ها را به حداقل برسانیم.

وی با بیان اینکه هنوز در استان تعداد افراد بستری شده بواسطه بیماری کرونا از افراد بهبود یافته و ترخیص شده بیشتر است، گفت:  در حال حاضر ۳۶۰ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی قم بستری هستند و روزانه بین ۲ تا ۴ تَن نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست می دهند.

قدیر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تمهیدات صورت گرفته برای برگزاری کنکور سراسری در استان افزود: این تدابیر در سه مرحله ورود به محل برگزاری، داخل محل برگزاری و همچنین خروج از آن اندیشیده شده‌است.

وی با اشاره به جلوگیری از تجمع خانواده‌ها در رو به روی سالن برگزاری آزمون تصریح کرد: در خصوص خود اظهاری داوطلبان در بدو گرفتن کارت ورود به جلسه، ارائه بسته بهداشتی و ماسک و همچنین عدم ایجاد تجمع در زمان خروج از جلسه نیز اقدام های لازم پیش بینی و در دستور کار قرار گرفته است.

وی همچنین با اشاره به اینکه نانوایی ها در میان صنوف مختلف استان کمترین نرخ رعایت دستورالعمل های بهداشتی را دارند، گفت: حوزه بهداشت و درمان نانوایی ها را به دقت پایش می کند، ولی انتظار داریم فرمانداری نیز واحدهای عرضه نان را کنترل کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها