موج
کدخبر : ۳۳۷۹۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337995

مدیرکل بیمه سلامت استان قم:

مدیرکل بیمه سلامت استان قم گفت: 11 بیمارستان نیز با بیمه سلامت قرار داد دارند که بیمارستان امیرالمومنین (ع) به تازگی به جمع بیمارستان‌های طرف قرار داد این بیمه افزوده شده است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محمدرضا فخاریان قمی در نشست خبری با اشاره به اینکه خدمات بیمه سلامت شامل حال شماری از بیماران خاص می‌شود، اظهار کرد: ازجمله این بیماران خاص می‌توان به 164 بیمار پیوند کلیه، 444 نفر بیمار دیالیزی و 487 نفر بیمار ام اس اشاره کرد.

وی با اشاره به مراکز طرف قرار داد بیمه سلامت در استان قم، گفت: 149 پزشک عمومی، 8 فلوشیب، 118 پزشک متخصص، 26 پزشک فوق تخصص، 143 داروخانه، 25 آزمایشگاه، 37 مرکز فیزیوتراپی و 6 مرکز جراحی محدود با بیمه سلامت در استان قم قرارداد دارند.

مدیرکل بیمه سلامت استان قم اضافه کرد: 18مرکز تصویر برداری، یک مرکز رادیوتراپی، 25 دندان پزشک، 17 درمانگاه خصوصی، دو درمانگاه دولتی دانشگاهی، 8 درمانگاه تخصصی، سه درمانگاه غیردانشگاهی و 12 درمانگاه خیریه طرف قرارداد بیمه سلامت هستند و 3 مرکز ترک اعتیاد نیز به تازگی با این بیمه قرار داد بسته اند.

فخاریان قمی با اشاره به شمار مراکز بهداشتی درمانی روستایی و شهری گفت: 14  مرکز بهداشتی درمانی روستایی و 25 مرکز بهداشتی درمانی شهری با بیمه سلامت در استان قم قراردارد دارند.

وی حق بیمه ای که امسال از کارمندان دولت دریافت می شود را مورد توجه قرار داد و گفت: براساس قانون 7 درصد حقوق و مزایای مستمر کارمندان به عنوان حق بیمه پرداخته می شود. همچنین سهم بیمه شاغلین 2 درصد و بازنشستگان، موظفین و مستمری  بگیران 1.7 درصد و مابقی از سهم دولت در اعتبارات مربوطه پرداخت می شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان قم ادامه داد: حق بیمه طلایی 2 به مبلغ 55 هزار و 700 تومان، بیمه طلایی 3 به مبلغ 68 هزار و 77 تومان، حق بیمه ایرانیان یکسال 668 هزار و 400 تومان و در صورتی که 6 ماه بیمه شوند 334 هزار و 200 تومان معین شده است.

وی با اشاره به بیمه اتباع بیمه بیگانه بیان کرد: قرار داد بیمه اتباع بیگانه از 6 اسفند ماه سال 98 آغاز شده و تا 6 اسفند ماه 99 ادامه دارد که لیست این افراد از سوی وزارت کشور به بیمه سلامت معرفی می شود و متقاضیان اتباع به خودی خود نمی توانند بیمه شوند.

فخاریان قمی اضافه کرد: هزینه بیماران خاص اتباع خارجی از سوی کمیساریای عالی پناهندگان پرداخت می شود و اتباع بیگانه به جز افراد آسیب پذیر مشمول پرداخت حق بیمه مصوب هستند و باید یک میلیون و 228 هزار و 200 تومان به ازای هر نفر پرداخته شود.

وی با بیان اینکه اتباع خارجی برای دریافت خدمات بیمه سلامت مشمول دوره انتظار 10 روزه هستند، عنوان کرد: در صورتی که اتباع حق بیمه خود را پرداخت کنند از 10 روز قبل بیمه آنان برقرار می شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان قم با اشاره به پرداختی های بیمه سلامت گفت: مبلغ کل پرداختی سال 98 بابت هزینه های درمان 167 میلیارد تومان بوده است که در مقاطع مختلفی به مراکز طرف قرار داد پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون مبلغ 40 میلیارد تومان از هزینه هایی که مراکز درمانی طرف قرار داد صورتحساب خود را به بیمه سلامت استان قم ارائه کردند پرداخت شده است.

فخاریان قمی بیان کرد: مبلغ 25 میلیارد و 500 میلیون تومان بابت هزینه های سال 98 در سال جاری پرداخت شده است که 3 بیمارستان دولتی به صورت کامل پرداخت شده و 70 درصد مابقی بیمارستان ها نیز تا اردیبهشت ماه مطالبات خود را دریافت کردند.

وی اضافه کرد: بیمارستان های غیر دولتی مانند ولیعصر نیز در فروردین ماه و بیمارستان های آیت الله گلپایگانی و بیمارستان امام رضا (ع) تا اردیبهشت ماه مطالبات خود را دریافت کردند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها