موج
کدخبر : ۳۳۳۳۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333344

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم مطرح کرد؛

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: دسترسی سریع به مناطق تجاری و استراتژیک قم در طول پروژه آزادراه سردار سلیمانی ایجاد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حسن صبوری در آیین آغاز عملیات عمرانی آزاده راه سردار سلیمانی در محور قم-سلفچگان-راهجرد- اراک که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، با اشاره به اینکه این طرح یکی از طرح‌های کلان ملی است، اظهار داشت: آزادراه قم-سلفچگان-راهجرد- اراک به طول ۱۱۷کیلومتر در تکمیل شبکه آزادراهی کشور و ارتباط بین تهران و استان‌های جنوبی است.

وی گفت: حداکثر سرعت در آزادراه کنونی قم ۸۰ کیلومتر است که سبب مصرف بالای سوخت و هزینه‌های دیگر برای مردم می‌شود که بهره‌برداری از این طرح می‌تواند این مشکل بزرگ را برطرف کند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با اشاره به برخی مزایای آزادراه قم-سلفچگان-راهجرد- اراک، ادامه داد: کاهش مصرف سوخت به دلیل عدم توقف خودروها در طول مسیر و کاهش زمان سفر از مزایای مهم این آزاده راه است.

مدیرکل راه و شهرسازی قم یادآور شد: جلوگیری از راهبندان‌های طولانی، کاهش ۷ کیلومتری مسیر قم به سلفچگان، برخوداری از سطح سرویس مطلوب و کاهش تلفات انسانی از دیگر مزایای این پروژه است.

وی یادآور شد: فاز اول این پروژه در طول دو سال انجام می گیرد، ۷۰۰ اشتغال موقت و ۲۰۰ شغل مستقیم با آغاز عملیات اجرایی از این طرح ایجاد می‌شود.

وی گفت: افق نهایی بهره‌برداری از فاز نخست این آزاده راه سال ۱۴۰۲ است و با افتتاح این طرح بخش مهمی از ترافیک محور قم به سلفچگان کاهش خواهد یافته و شبکه دسترسی آزادراهی کشور به مناطق جنوبی بهبود می یابد.

صبوری افزود: این پروژه یکی از طرح‌های مهم کشوری در یک دهه آینده خواهد بود و موانع پیش روی این پروژه باید با تدبیر مسوولان ملی و استانی برطرف شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها