موج
کدخبر : ۳۳۰۳۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330325

استاندار قم:

استاندار قم دغدغه دفن اموات در سطح شهر را موردتوجه قرارداد و گفت: با قبر فروشی که در سطح شهر قم وجود دارد احداث آرامستان جدید یک ضرورت است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست در دومین نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه که در سالن کرامت استانداری برگزار شد، با اشاره به لزوم تحقق شعار سال، اظهار کرد: جهش تولید و اشتغال باید مطابق برنامه‌ریزی‌های انجام شده پیگیری شود و به هیچ وجه نباید موضوع مبارزه با کرونا در این روند مشکل ایجاد کند.

وی در ادامه با اشاره به الحاق ۶۳ هکتار از اراضی شهری قم برای تولید مسکن به محدوده شهر قم ابراز داشت: این طرح یک پروژه حاکمیتی است و هیچ‌یک از دستگاه‌های استانی مخالفتی با آن نمی‌توانند داشته باشند.

سرمست گفت: قم در حال حاضر در مرحله الحاق این اراضی است و باید اداره کل راه و شهرسازی قم استعلامات و تعاملات لازم را با دستگاه‌های اجرایی داشته باشد.

وی همچنین با اشاره به احداث آرامستان جدید قم ابراز کرد: بنده به‌عنوان استاندار قم نظر ممتنعی با احداث آرامستان جدید قم در نزدیکی مسجد مقدس جمکران دارم.

سرمست در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب نسبت به مسائل فرهنگی شهر قم دغدغه مند هستند و باید حوزه آسیب‌های اجتماعی این استان در دو سال آینده با کاهش روبه‌رو شود.

وی اضافه کرد: برنامه محوری باید رویکرد و اساس تمام اقدام‌های فرهنگی و مسائل مربوط به آسیب‌های اجتماعی باشد.

سرمست افزود: مسائل فرهنگی متولی و مسئولان زیادی دارد اما در زمان پاسخگویی افراد اندکی حاضر به ارائه گزارش عملکرد و ارزیابی اقدام‌ها هستند.

استاندار قم گفت: سند راهبردی تحول اجتماعی و فرهنگی یک سند مبتکرانه و نوین در مبارزه با آسیب‌های اجتماعی در سطح کشور است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها