موج
کدخبر : ۳۲۹۴۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329463

معاون خدمات زائرین مسجد مقدس جمکران خبرداد؛

معاون خدمات زائرین مسجد مقدس جمکران از همکاری شیعیان پاکستان با قرارگاه «گامی به سوی جامعه مهدوی» خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، ابراهیم صدوقی در گفت‌وگویی آخرین روند فعالیت قرارگاه مردمی « گامی به سوی جامعه مهدوی » را مد نظر قرار داد و اظهار داشت: این قرارگاه چند شاخصه دارد یکی از اصلی ترین آنها آن است که بلافاصله در لبیک به مطالبه مقام معظم رهبری در ظهر نیمه شعبان، در شام این روز در مسجد مقدس جمکران به ریاست تولیت و مسئولیت اجرایی قائم مقام تولیت این مکان مقدس راه اندازی شد.

معاون خدمات زائرین مسجد مقدس جمکران ادامه داد: با توجه به رویکرد مردمی این قرارگاه، برخی خیران هم در آن مسئولیت هایی گرفته اند.

صدوقی درباره دستاوردها و اقدامات این قرارگاه، تصریح کرد: از ابتدای ماه مبارک رمضان تا امروز که در آستانه نیمه ماه ضیافت الهی قرار داریم، بیش از 6 تن گوشت تبرکی در پی اجرای پویش نذر قربانی برای سلامتی امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) به همت این قرارگاه توزیع شده است. علاوه بر این، آشپزخانه مسجد توسط بانی خاص که اعلام آمادگی برای طبخ غذا کرده است، در طول ماه مبارک رمضان بالغ بر 200 هزار پرس غذای گرم بین محرومان توزیع می کند.

وی درباره گستره فعالیت قرارگاه بیان کرد: لایه های فعالیت قرارگاه در سه سطح تعریف شده است، نخست استان قم، دوم همه استان ها که با همکاری خادمان مسجد در استان ها این طرح ترویج شده و بالغ بر 13 استان پیگیر پویش قربانی برای سلامتی امام زمان(علیه السلام) هستند و به همت آنها ده‌ها تُن گوشت تهیه و توزیع شده است.

صدوقی ادامه داد: سطح سوم فعالیت قرارگاه بین المللی است که در این سطح، پویش توسط شیعیان پاکستان پیگیری شد و برای سلامتی امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) و رفع بلا و فتنه از عالم مقداری قابل توجه گوشت تهیه و بین مستضعفان توزیع شده است.

وی با بیان اینکه قرارگاه مردمی «گامی به سوی جامعه مهدوی» به صورت دائمی در مسجد مقدس جمکران شکل گرفته است، گفت:  در مناسبت های مختلف رویکرد آن تغییر می کند چنان که اکنون حسب فرمایش رهبری معظم مبنی بر کمک های مومنانه و همدلی با مستضعفان تمرکز قرارگاه تامین مایحتاج اصلی محرومان یعنی گوشت است.

معاون خدمات زائرین مسجد مقدس جمکران افزود: دوم تامین غذای گرم در افطار و سحر است که در قم و نیز استان ها با همکاری خادمان افتخاری و نمایندگان مسجد انجام می شود.

وی با اشاره به ارائه تخفیف 20 درصدی به متقاضیان شرکت در طرح نذر قربانی برای سلامتی امام زمان(علیه السلام) در بازه زمانی 10 تا 18 ماه مبارک رمضان، گفت: این تخفیف به مناسبت 17 رمضان، سالروز تاسیس میعادگاه منتظران ارائه می شود بدین صورت که 80 درصد هزینه توسط متقاضیان و 20 درصد توسط مسجد تامین می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها