موج
کدخبر : ۳۲۷۷۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327746

استاندار قم مطرح کرد؛

استاندار قم گفت: کارگران قشری هستند که باید زین پس صدای آن‌ها بیش از گذشته شنیده‌شده و مشکلاتشان منعکس شود.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست در ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در سالن کرامت استانداری، با اشاره به اجرای رزمایش کمک مومنانه، اظهار کرد: ایجاد ارتباط بین خیریه‌ها و استفاده از بانک‌های اطلاعاتی قابل اعتماد در اجرای مطلوب این رزمایش موثرتر است.

وی یادآور شد: بسیاری از خیرین تمایلی به این ندارند که اسمی از آن‌ها در جای برده شود و ترجیح می‌دهند کمک‌های خود را به‌صورت چراغ خاموش به دست جامعه هدف برسانند که خود یکی از عوامل همپوشانی در ارائه بسته‌های معیشتی است.

سرمست افزود: معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم باید به محور و مرکز اصلی استان در ارائه بسته‌های کمک معیشتی تبدیل شود.

وی اضافه کرد: تمام نهادهای خیریه و مردمی که شماره‌حسابی برای واریز کمک‌های مردمی اعلام می‌کنند باید گزارش دقیقی از میزان کمک‌ها و محل مصرف آن ارائه دهند.

وی با انتقاد از رویه اداره کل کار و تعاون اجتماعی قم گفت: این اداره کل باید با ارتباط بیشتر با رسانه‌ها، مردم را نسبت به حوادث و تصمیم‌گیری‌های دولت در رابطه با بیمه و کمک‌های معیشتی آشنا کنند.

سرمست بیان داشت: اداره کل کار و شهرداری قم فقط تا آخر خردادماه سال جاری نسبت به ساماندهی کارگران فصلی و ایجاد سامانه موردنظر و ساختمان در نظر گرفته‌شده مهلت‌دارند.

سرمست گفت: با توجه به ممنوعیت تجمعات در مراکز مذهبی و مساجد باید از ظرفیت این مراکز برای پیشبرد امور خیریه و ارائه بسته‌های معیشتی بهره ببریم.

سرمست گفت: طبق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا شهرهای کشور بر اساس معیارهای ابتلا، بستری، بهبودیافتگان و فوتی‌های کرونایی به سه منطقه سفید، زرد و قرمز تقسیم‌بندی شده‌اند.

100 شهر کشور وضعیت سفید دارند

وی بیان کرد: ازاین‌بین ۱۰۰ شهر کشور وضعیت سفید دارند و امکان ازسرگیری فعالیت‌های مذهبی و همچنین برپایی نماز جمعه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز است.

وی عنوان کرد: وضعیت شهر قم در این تقسیم‌بندی سفید نیست و امکان ازسرگیری فعالیت‌های مذهبی و تجمعات نیست.

سرمست ابراز کرد: بازگشایی حرم مطهر به دلیل زائرپذیری قم و روانه شدن مسافران داخلی و خارجی و فعالیت هتل‌های استان به‌تبع آن می‌تواند موج دوم کرونا را فعال کند.

استاندار قم افزود: وضعیت تجمعات مذهبی در شهرهای زرد و قرمز همچنان تعطیل خواهند بود و به همین ترتیب حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران تا پایان اردیبهشت‌ماه تعطیل خواهد بود.

وی گفت: در این مدت برپایی نماز جماعت در مساجد استان ممنوع است اما این مراکز می‌توانند کارکردهای دیگر خود به‌ویژه در عرصه کمک‌های مردمی را دنبال کنند.

وی اضافه کرد: سازمان تبلیغات اسلامی قم باید نسبت به عملکرد صحیح مساجد استان و ممانعت از برپایی نماز جماعت در آن‌ها تا پایان محدودیت‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا نظارت داشته باشد.

وی گفت: باید استفاده حداکثری از ظرفیت مساجد قم در مسیر رزمایش کمک مومنانه انجام شود.

سرمست گفت: اینکه مردم برای دریافت سیم‌کارت ویژه سرپرستان خانوار مجبور به ایستادن در صف‌های طولانی شوند پذیرفته‌شدنی نیست.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های اقتصادی قم پیشنهادهای خود را برای حل مشکلات مربوط به اقتصاد مقاومتی و تولید را به‌صورت مستمر به دبیرخانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ارائه دهند.

سرمست اظهار داشت: مسوولان استان برای رفع مشکلات تولیدی قم در دوران کرونا منتظر ابلاغیه‌های ستاد مرکزی مقابله با کرونا نباشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها