موج
کدخبر : ۳۲۴۲۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-324292

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم خبرداد؛

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم از پایش 490 هزار نفری مردم قم در طرح ملی غربالگری خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محمد گل‌فشان در گفت‌وگویی، اظهار کرد: با اجرای طرح ملی غربالگری کرونا در این استان، تاکنون ۴۸۹ هزار و ۷۶۳ تن از شهروندان مورد پایش و غربالگری سلامت قرارگرفته‌اند.

وی با ارائه گزارشی از اجرای طرح ملی غربالگری کرونا افزود: با اجرای این طرح از اسفندماه ۹۸ تا نهم فروردین جاری، ۱۸ پایگاه غربالگری کرونا در سطح قم از سوی جمعیت هلال‌احمر ایجاد و با استفاده از ۵۶ تب‌سنج به پایش سلامت عموم مردم پرداخته‌شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قم افزود: همچنین در این بازه زمانی، از ۱۲۷ هزار و ۶۷۸ خودرو شامل ۴۸۹ هزار و ۷۶۳ تن غربالگری انجام شد.

وی تصریح کرد: در این میان ۴۸۹ هزار و ۷۴ تن بدون تب شناخته شدند و ۶۸۹ تن دارای تب بودند که درمجموع ۱۲۶ تن از این افراد به مراکز درمانی هدایت شدند.

گل‌فشان افزود: در این مدت درمجموع ۳۱۷ تن از کارکنان و یک هزار و ۱۸۲ داوطلب جمعیت هلال‌احمر در اجرای این طرح مشارکت داشتند ضمن این‌که در اجرای این طرح از ۲۵ دستگاه آمبولانس و همچنین خودروهای سبک و سنگین لجستیکی استفاده‌شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر قم یادآور شود: طرح ملی غربالگری کرونا که از اسفندماه سال ۹۸ در قم آغازشده است تا پایان ۱۵ فروردین‌ماه ادامه دارد و در صورت نیاز قابل تمدید است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها