موج
کدخبر : ۳۲۱۹۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321918

معاون استاندار قم:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم با اشاره به پیگری برای تامین اقلام مورد نیاز بهداشتی استان گفت: تا پیش از این هیچ واحد تولید کننده اقلام بهداشتی در استان وجود نداشت، که با فعال سازی یک خط روزانه ۱۵ هزار ماسک در استان در حال تولید است ضمن اینکه تولید آزمایشی محلول های ضدعفونی نیز در قم آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، مهرداد غضنفری با اشاره به آمادگی پنج واحد صنعتی قم برای تولید اقلام بهداشتی مورد نیاز استان ادامه داد: برای فعال شدن این واحدها در مرحله تولید نیاز به صدور مجوز و طی کردن مراحل تایید بهداشتی وجود دارد که در صورت صدور مجوز بخشی از این نیاز در داخل استان تولید می شود.

وی با تاکید بر استفاده از منابع ملی برای رفع برخی کمبودهای موجود در استان گفت: بیش از یک میلیون ماسک در استان توزیع شده است که ۸۰۰ هزار ماسک از داخل استان تامین شده است که این موضوع نشان از سهم کم استان از کشور است.

غضنفری، ادامه داد: سهم استان از ماسک و لباس های حفاظتی مورد نیاز کادر درمانی باید از طریق منابع کشوری گرفته شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم با تاکید بر اینکه پیگیری های لازم برای تامین کیت تشخیص کرونا در قم انجام شده است، گفت: با  تامین ارز و تعرفه صفر برای واردات ماسک، امکان تامین این اقلام بهداشتی از طریق واردات فراهم شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها