موج
کدخبر : ۳۲۰۰۰۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320009

استاندار قم:

استاندار قم حفظ امنیت جسمی و روانی مردم را در دستور کار مسئولان استان قم دانست و گفت: اعتبارات ملی برای تامین تجهیزات پزشکی و مقابله با ویروس کرونا برای قم تخصیص داده‌شده است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست وضعیت استان در مواجهه با بحران اخیر را موردتوجه قرار داد و اظهار کرد: جلسه مدیریت بحران استان به‌طور مداوم و هرروز برگزار می‌شود و ضمن بررسی وضعیت قم در این حوزه تصمیم‌های مقتضی در بخش‌های مختلف گرفته و تکالیف هر دستگاه نیز در مقابله با بحران‌های موجود ابلاغ می‌شود.

استاندار قم اضافه کرد: با توجه به تایید خبر ابتلا دو بیمار به بیماری کرونا اقدام‌های پیشگیرانه و مقابله‌ای اتخاذ و اجرایی شد.

وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا و اقدام‌های استان و مسئولان کشوری درزمینهٔ تامین تجهیزات پیشگیری و مراقبتی، افزود: مسئولان در کنار ملت هستند و با تمام توان و در نظر گرفتن همه مصالح نسبت به اتخاذ تصمیم‌های مناسبت اقدام می‌کنند و در این تصمیم‌ها سلامت جسمی و روانی مردم اولویت اصلی است.

سرمست ادامه داد: تزریق اعتبارات ملی برای تامین وسایل بهداشتی و مراقبتی در مورد بیماری کرونا از اقدام‌های قابل‌توجه مقام‌های کشور بوده است.

استاندار قم برنامه‌ریزی برای استقرار تجهیزات آزمایشی در مورد مبتلایان به بیماری کرونا را موردتوجه قرار داد و تصریح کرد: این اقدام مهم در تسریع نسبت به تشخیص و انجام مراحل درمانی مبتلایان ضروری است.

وی تاکید کرد: ایجاد فرهنگ پیشگیری و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مورد بیماری کرونا در برگزاری اجتماعات و نیز ارائه برنامه‌های خود مراقبتی و عدم خروج غیرضروری مردم از منازل ازجمله موارد مهم در کنترل این بیماری است.

وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت‌های حوزوی و علما در مورد بیماری کرونا و مخاطرات شیوع بیماری در برگزاری آیین‌های مذهبی همچون اعتکاف و نمازهای جماعت مساجد سطح استان و حرم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران ازجمله موارد مهمی است که با هماهنگی علما و تولیت‌های محترم درصدد اقدام مقتضی هستیم.

سرمست همچنین به ‌پیش‌بینی بروز سیلاب در استان اشاره و خاطرنشان کرد: طی برگزاری جلسه ستاد مدیریتی بحران استان اقدام‌های پیشگیرانه و ضروری درزمینهٔ مدیریت سیلاب در دستور کار بخش‌های مختلف قرارگرفته است.

سرمست در بخش دیگری از سخنان خود به برقراری امنیت و رعایت قانون انتخابات و نیز حضور پرشور مردم در انتخابات اشاره کرد و گفت: شرایط بسیار خوبی در مورد قم حاصل و بستر برگزاری انتخابات در چارچوب قانون به‌خوبی فراهم شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها