موج
کدخبر : ۳۱۸۹۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-318930

استاندار قم:

استاندار قم با بیان اینکه مراحل ساخت نمایشگاه دائمی بین المللی قم درحال اتمام بوده و در سال آینده به بهره برداری می‌رسد، گفت در سال‌های گذشته نمایشگاه‌های موفق ملی و بین المللی در قم برگزار شده است و نمایش قابلیت‌ها و ظرفیت‌های اقتصادی استان مورد حمایت جدی مسؤولان خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست در همایش معرفی نمایشگاه اکسپوی ۲۰۲۰ در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان قم، اظهار کرد: در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری قم که اوایل اردیبهشت ماه برگزار می‌شود، ۸۱ فرصت سرمایه‌گذاری که مجوزهای بی‌نام برای آنها اخذ شده است، برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی معرفی می‌شود.

وی افزود:‌ اخذ مجوزهای بی‌نام برای فرصت های سرمایه‌گذاری در استان و طی کردن پروسه های لازم و آماده کردن آنها برای انعقاد قرارداد، یک نوآوری برای جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی است.

وی بر ضرورت شناسایی و شناساندن فرصت‌ها و ظرفیت‌های اقتصادی در ابعاد گوناگون تأکید کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران به دلیل جایگاه و موقعیت بی‌نظیر در منطقه و جهان با وجود تحریم‌های ظالمانه دشمنان، اتصال دائمی با اقتصاد جهانی داشته و حضور در نمایشگاه‌های بین المللی همچون «اکسپو» فرصت بسیار مناسبی برای تداوم این تعامل و ارتباط است.

استاندار قم با بیان اینکه ایران به دنبال توسعه روابط فرهنگی و اقتصادی با کشورهای منطقه بوده و به دلیل قرابت‌های بسیار، مزیت‌های نسبی زیادی وجود دارد، خاطرنشان کرد: همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان قم، گام محکمی برای حضور توانمند این استان در نمایشگاه اکسپوی ۲۰۲۰ خواهد بود و باید در این راستا مطالعه و برنامه ریزی دقیقی انجام شود.

وی با اشاره به حضور ۲۵ میلیون مسافر و زائر داخلی و ۳ میلیون گردشگر خارجی در قم، بر ضرورت افزایش زمان ماندگاری آنها در استان تأکید کرد و گفت: در این راستا به دنبال توسعه گردشگری سلامت و هتل سازی در شهر مقدس قم و افزایش جاذبه‌های گردشگری هستیم.

سرمست با اشاره به طرح تأسیس شهرک تخصصی انرژی خورشیدی در قم، بر ضرورت جذب سرمایه‌گذاران برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در این استان تأکید کرد و گفت: منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان نیز می‌تواند به عنوان یک الگو و نمونه در کشور، با منطقه آزاد «جبل علی» در کشور امارات همکاری و تعامل برقرار کند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها