موج
کدخبر : ۳۱۷۹۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317972

رئیس پلیس فتا استان قم:

رییس پلیس فتا استان قم از شهروندان خواست برنامه های بانکی موردنیاز خود را از منابع معتبر دریافت کنند و با انتخاب رمزهای عبور پیچیده، مجرمان سایبری را در رسیدن به اهداف مجرمانه خود ناکام بگذارند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سرهنگ علی موالی اظهارداشت: با توجه به الزام بانک‌ها برای عملی کردن رمزهای یکبار مصرف (پویا)، کلاهبرداران سایبری با طراحی اپلیکیشن های جعلی رمز ساز به دنبال سرقت اطلاعات بانکی کاربران هستند تا بدین وسیله با دسترسی به اطلاعات کاربران نسبت به خالی کردن حساب افراد اقدام کنند.

وی با بیان اینکه هدف از ساخت اپلیکیشن‌های جعلی سرقت اطلاعات کاربران و گذرواژه های آنان است، خاطرنشان کرد: افراد سودجو با شیوه های مختلف مهندسی اجتماعی و تبلیغات گسترده در شبکه های مجازی، اپلیکیشن جعلی خود را به کاربران معرفی کرده و در نظر دارند هموطنان را نسبت به فعالسازی و نصب این برنامه ها ترغیب کنند.

رییس پلیس فتا استان قم در توصیه به شهروندان گفت : لازم است برای فعال‌سازی رمز یک‌بارمصرف، حتما با مراجعه‌به سایت بانک مربوطه، راهنمای فعال کردن رمز یک‌بارمصرف را دریافت کرده و درصورت اقدام برای دریافت اپلیکیشن رمز پویا، حتما به فروشگاه‌های آنلاین معتبر یا شعب بانکی مراجعه  و از واگذاری گوشی تلفن همراه به سایر افراد خوداری کنند.

موالی ضمن تاکید بر اینکه برای دریافت رمز یک بار مصرف نیازی به پرداخت وجه و یا ثبت نام در هیچ سایتی نیست، از هموطنان خواست، به پیام ها و درخواست‌های مشکوک بخصوص پیامک‌ها از خصوط شخصی اعتنا نکنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها