موج

رئیس کل دادگستری قم:

رئیس کل دادگستری استان قم شهادت سردار سلیمانی را بهانه‌ای برای زنده شدن انقلاب در دل مردم و شکوفایی آن ابراز کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، مراسم عزاداری به مناسبت سالروز شهادت صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا(س) و هفتمین روز شهادت سردار بزرگ و پر افتخار اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ، مجاهد بزرگ شهید ابومهدی المهندس و دیگر شهیدان جنایت تروریستی آمریکا با حضور رئیس کل دادگستری، جمعی از مسئولین قضایی و کارکنان دادگستری استان قم در نمازخانه دادسرای عمومی و انقلاب برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین مظفری، رئیس کل دادگستری استان ضمن عرض تسلیت به همین مناسبت گفت: تشیع پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهیدان جنایت تروریستی آمریکا بعد از رحلت امام(ره) بزرگ‌ترین تجمع امت اسلامی در کنار هم بود.

وی گفت: این تجمع بخاطر یک درجه نظامی نبود بخاطر شخص خود شهید قاسم سلیمانی بود چون تمام فعالیت‌های ایشان رنگ خدایی داشت و نمی‌خواست فعالیت‌هایش رسانه‌ای شود ولی خدا برای او جبران کرد.

مظفری اظهار کرد: با شیطنت‌های دشمن رابطه بین ایران و عراق ملتهب شده بود ولی شهادت ایشان باعث شد تمام نقشه‌های دشمن نقش بر آب شود و تمام این اتفاقات وارونه شود و یک وحدت و همدلی بین امت اسلامی ایجاد شود و طی این چند روز تمام مسلمین خود به خود در کنار یکدیگر قرار گرفتند.

در ادامه رئیس کل دادگستری استان گفت: دشمن فکر می‌کرد بعد از به شهادت رساندن شهید سلیمانی وحشتی در دل مسلمین ایجاد می‌کند ولی نمی‌دانست که نتیجه را خدا رقم می‌زند نه آن‌ها، شهادت ایشان نشان داد که انقلاب زنده است و در دل مردم نیز بیش‌تر شکوفا شد ولی با توجه به این موضوع وظیفه ما در قبال شهدا سنگین‌تر شده است. تک تک امت اسلامی باید فکر کنند که احیا و رونق دادن به شعائر اسلامی وظیفه خودشان است و به آن عمل کنند همانطور که این شهید عزیز در هر شرایطی به وظایف خود عمل می‌کرد و این درس بزرگی برای ما است.

حجت الاسلام والمسلمین مظفری بیان کرد: اگر بعد از هزار و چهار صد سال در سوگ شهادت صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا(س) اشک ریخته می‌شود برای این است که آن حضرت بنده مخلص خدا بود و تمام کارهایش در جهت رضای خدا بود نه بخاطر نسبتی که با پیامبر(ص) داشت و تا قیامت هم ادامه دارد.

وی در پایان حدیثی از امام صادق(ع) در رابطه با اخلاص عمل و رضای خدا نقل کردند که آن حضرت فرمودند: مومن اگر واقعا انسان مومنی باشد همه چیز(تمام موجودات و اشیاء) در برابر او خاشع می‌شوند. با توجه به این روایت سخنرانی این شهید بزرگوار لرزه به تن دشمنان می‌انداخت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها