موج

رئیس سازمان صمت قم خبرداد؛

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم از اجرای دو هزار و 95 طرح صنعتی و صنایع معدنی در استان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محمود سیجانی با اشاره به فعالیت اجرای دو هزار و ۹۵ طرح صنعتی و صنایع معدنی با سرمایه‌گذاری ۱۳۴ هزار و ۳۲۱ میلیارد ریال در استان قم، اظهار کرد: این طرح‌ها بیان‌گر میل و رغبت به سرمایه گزاری جدید است.

به گفته وی، مهم‌ترین طرح‌های در دست اجرای صنعتی و صنایع معدنی در استان قم شامل محصولات فولادی و آهنی، انواع لوله و پوشش لوله، کاغذ از کربنات کلسیم، پنل خورشیدی چند کریستالی، تولید الیاف مصنوعی، انواع شمش فولادی، انیدرید فتالیک، فرآورده‌های لبنی، دی اکتیل فتالات و لوازم بهداشتی و سلولزی است.

سیجانی افزود: یک هزار طرح صنعتی و صنایع معدنی در استان با پیشرفت فیزیکی زیر ۲۰ درصد وجود دارد که حجم سرمایه‌گذاری این طرح‌ها، ۷۱ هزار و ۴۴۰ میلیارد تومان با اشتغال ۱۷ هزار و ۴۶۱ تن است.

وی با اشاره به طرح‌های تولیدی با پیشرفت صنعتی بالای ۶۰ درصدی در استان قم اظهار کرد: ۳۰۴ طرح صنعتی و صنایع معدنی در استان پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد دارد که این طرح‌ها برای هفت هزار و ۴۹۷ تن اشتغال‌زایی می‌کند.

 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم خاطرنشان کرد: ۴۳۰ طرح صنعتی و صنایع معدنی در استان با پیشرفت فیزیکی بالای ۲۰ درصد وجود دارد که برای ۱۱ هزار و ۲۵ تن اشتغال‌زایی خواهد کرد.

۲ هزار و ۳۹۴ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در قم وجود دارد که از این تعداد ۲ هزار و ۲۵۶ واحد مربوط به صنایع کوچک، ۷۵ واحد مربوط به صنایع متوسط و ۶۳ واحد مربوط به صنایع بزرگ است؛ همچنین حدود ۵۴ هزار تن در واحدهای صنعتی استان مشغول به کار هستند.

قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، ثامن‌الائمه (ع) - قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها