عضو شورای نگهبان و رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: یکی از حساس ترین مسوولیت ها در کشور تامین نظم و امنیت بوده که بر عهده نیروی انتظامی است.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، آیت الله محمد یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در دیدار سردار کاظم مجتبایی فرمانده انتظامی استان قم با وی، با بیان این که نیروی انتظامی یکی از بخش های مهم در نیروهای مسلح و تحت فرماندهی رهبر معظم انقلاب است، اظهارداشت: یکی از حساس ترین مسوولیت ها در کشور تامین نظم و امنیت بوده که بر عهده نیروی انتظامی است.

وی گفت: پس از انقلاب و با ادغام ژاندارمری، کمیته و شهربانی تحت عنوان ناجا توسط مجلس شورای اسلامی، همواره شاهد افزایش روح تکامل در نیروی انتظامی از لحاظ تشکیلات داخلی و همچنین عقیده، فکر و اندیشه هستیم.

افزایش معنویت در نیروی انتظامی قابل تحسین است

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم سپس با بیان این که ناجا بیشترین نقش را در نیروهای مسلح بر عهده دارد، ضمن تحسین افزایش معنویت در نیروی انتظامی و اهتمام بیش از پیش این نیرو نسبت به برنامه های معنوی و قرآنی، تاکید کرد: منشاء بسیاری از جرایم کم کاری پلیس درونی افراد است.

کار نیروی انتظامی مقدس است

وی با بیان این که پیشگیری کم هزینه تر از درمان است، کار نیروی انتظامی را به دلیل قرار داشتن تحت فرماندهی فرمانده معظم کل قوا و نائب امام زمان (عج) مقدس دانست که باید ارزش این قداست را ارج نهاد.

عضو شورای نگهبان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راهپیمایی باشکوه مردم در یوم الله 22 بهمن، گفت: دشمنان به دنبال کمرنگ کردن حضور مردم در راهپیمایی امسال بودند اما صفوف متراکم شرکت کنندگان، که نشان از علاقه آن ها به نظام اسلامی است، باعث یاس و نا امیدی آنان شد.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم سپس حمایت همه جانبه مردم نسبت به انقلاب اسلامی را سبب سنگین تر شدن وظیفه مسئولان نظام دانست و گفت: مردم علاقمند به نظام و رهبری(مدظله العالی)، هرگاه احساس تکلیف کنند با حضور خود در صحنه های مختلف همچون راهپیمایی 22 بهمن جواب یاوه گویی های سردمداران آمریکا و رژیم غاصب اسرائیل را می دهند.

فرمانده انتظامی استان قم نیز در این دیدار با اشاره به اهداف مختلف انقلاب ها در دنیا، گفت: انقلاب اسلامی ایران با تمامی انقلاب ها از لحاظ ساختار، معنا و اهداف متفاوت بوده و رمز آن الهی، مردمی و ولایی بودن است که دیگر انقلاب ها به صورت یکجا چنین ویژگی هایی را ندارند.

مردم سهم و نقش خود را نسبت به نظام به خوبی ایفا کرده اند

سردار  کاظم مجتبایی با بیان این که مردم در 22 بهمن عاشقانه و حتی جلوتر از مسئولان به میدان آمدند، گفت: مردم سهم و نقش خود را نسبت به نظام به خوبی ایفا کرده اند.

فرمانده انتظامی استان قم

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که در کل ناجا فضای معنوی، معرفتی و اجتماعی حاکم است، افزود: روز به روز پلیس گام های خوبی را برای تعالی خود برمی دارد.

فرمانده انتظامی استان قم با بیان این که در مجموعه پلیس قم اعم از کارکنان و خانواده های شان 11 نفر حافظ کل قرآن کریم وجود دارد، تصریح کرد: طی 4 سال گذشته تعداد کارکنان علاقمند به شرکت در مسابقات قرآن کریم این فرماندهی، از حفظ یک تا حفظ کل قرآن بیشتر شده است.

مجتبایی با اشاره به ارتباط نیروی انتظامی با مراجع معظم تقلید و مراکز علمی گفت: این مهم باعث شده تا در درون سازمان شاهد کاهش جرایم و در بیرون جایگاه خوبی کسب کند و نیروی انتظامی به طرازی که زیبنده نظام باشد بیش از هر زمان نزدیک تر شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج