مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم گفت: 650 ایثارگر استان به صورت مستمر در رشته های مختلف ورزشی و از اعضای تیم های ورزشی در استان هستند.

به گزارش خبرگزاری موج از قم،‌ مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم اظهار داشت: 650 ایثارگر استان قم به صورت مستمر در رشته های مختلف ورزشی و از اعضای تیم های ورزشی در استان هستند.

وی افزود: جانبازان فعال ترین گروه های ایثارگری هستند که در تیم های مختلف در طول سال فعالیت نموده و صاحب مقام های ملی و بین المللی شده اند.

فعالیت 650 ایثارگر در رشته های مختلف ورزشی

سردار سید جواد هاشمی ادامه داد: فعال ترین رشته های ورزشی فوتسال جانبازان،‌ بسکتبال با ویلچر جانبازان، والیبال نشسته،‌ کوهنوردی،‌ دارت،‌ تنیس روی میز، ‌تیرو کمان و شنا می باشد.

فعالیت ایثارگران در 20 رشته ورزشی

وی اضافه کرد: هم اکنون ایثارگران در 20 رشته ورزشی مشغول فعالیت هستند و توانستند با حضور موفق در عرصه های ملی و بین المللی خوش درخشیده و صاحب مقام های جهانی شوند، امسال شاهد صعود جانبازان به سوپر لیگ کشوری بستکبال با ویلچر و مدال آوری رزمی کاران ایثارگر باشیم.

هاشمی عنوان کرد: ورزش های همگانی نیز از دیگر حوزه های مد نظر است که با هدف ایجاد نشاط روحی و سلامت جسمی خانواده های معظم شاهد و ایثارگر به مناسبت های مختلف در رشته های کوهپیمایی ،‌دشت پیمایی و پیاده روی صورت می گیرد که حدود 3000نفر در طول سال از این برنامه ها استقبال می کنند  وی افزود: بیش از 70درصد مسابقات و تمرینات ورزشی در سالن ایثار توانبخشی استان انجام می شود و بخشی از این مسابقات و برنامه ها نیز به صورت مشارکتی با استانداری،‌ اداره کل ورزش و جوانان،‌ هیات جانبازان و معلولین و ‌بهزیستی و... انجام می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج