نماینده سابق مردم تهران در مجلس با بیان اینکه اشرافیت سیاسی به‌عنوان سرآمد مشکلات در کشور بیداد می‌کند، گفت: بخش قابل توجهی از مسوولان، مردم را سالار جامعه خود به‌شمار نمی‌آورند و این افراد نسبت به فرمایشات رهبری خود را به خواب زده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج  از قم، نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی که به همت شورای هماهنگی اصولگرایان در مسجد چهار مردان قم برگزار شد، عنوان کرد: امام خمینی(ره) عدالت، آزادی، دین و معنویت را به جامعه بشری هدیه کرد به همین علت اندیشه سیاسی غرب مقابل اندیشه نورانی اسلام زانو زد؛ کارایی روش نه شرقی، نه غربی نیز با پیروزی انقلاب اسلامی به اثبات رسید.

وی با اشاره به اینکه انقلاب و جمهوری اسلامی طی این سال‌ها دستاوردهای بسیاری داشته است، اظهار کرد: انقلاب اسلامی در یک سیر رشد جدی مسیر فتح‌ قله‌ها را طی می‌کند و اراده ملت‌ها در جهان اسلامی به ویژه مستضعفان و تدابیر رهبر انقلاب اسلامی رسیدن به این قله‌ها را تسهیل کرده است.

علیرضا زاکانی از استقلال، آزادی، عدالت نسبی، امنیت و تحقق برخی از اهداف معنوی به عنوان دستاوردهای انقلاب اسلامی نام برد و ادامه داد: مظلوم‌نوازی، حمایت از مستضعفان، مبارزه با ظالمان و مستکبران و حرکت در مسیر تمدن نوین اسلامی از اهداف بین‌المللی انقلاب اسلامی است که طی این سال‌ها دنبال شده است.

این تحلیل‌گر مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه عده‌ای بر خلاف اندیشه امام خمینی(ره) می‌خواستند جامعه را با الگوهای غلط بیگانگان بسازند، گفت: اگر امروزه مشاهده می‌کنیم که اسلام با لیبرال سرمایه‌داری و مکاتب غربی مبارزه می‌کند و با نظام سلطه درگیر شده است نمی‌توانیم برای رسیدن به مدینه فاضله از الگوهای غلط غربی استفاده کنیم، هر چند انقلاب از دستاوردهای بشری استفاده می‌کند اما در این مسیر به منطق، اصول، اقتضائات و مبانی داخلی خود نیز توجه دارد.

مشکلات کنونی انقلاب اسلامی ناشی از وجود مسؤولانی است که با انقلاب اسلامی همراه نیستند

وی یادآور شد: مشکلات کنونی انقلاب اسلامی ناشی از وجود مسؤولانی است که با انقلاب اسلامی همراه نیستند و بیشتر مواقع امکانات کشور را در اختیار داشتند و مشکلات بسیاری جدی را برای کشور ایجاد کردند.

زاکانی با اشاره به اینکه برخی شخصیت‌ها در دوره‌های مختلف الگوهای اقتصادی، فرهنگی و سیاسی غربی را به کشور وارد کردند، عنوان کرد: وجود تفکر و نظام‌های غلط غربی در کشور و خواب‌آلودگی و بی‌توجهی نیروهای انقلابی مشکلات اصلی کشور است که سبب‌شده جمهوری اسلامی از انقلاب اسلامی فاصله معناداری داشته باشد.

وی با بیان اینکه اشرافیت سیاسی به‌عنوان سرآمد مشکلات در کشور بیداد می‌کنند، گفت: بخش قابل توجهی از مسؤولان مردم را سالار جامعه خود به‌شمار نمی‌آورند و این افراد نسبت به فرمایشات رهبری خود را به خواب زده‌اند.

فسادهای اقتصادی ریشه‌های بند اتصال میان مردم و حاکمیت را متزلزل می‌کند

زاکانی با تاکید بر اینکه فسادهای اقتصادی ریشه‌های بند اتصال میان مردم و حاکمیت را متزلزل می‌کند، مطرح کرد: پیوستگی صاحبان ثروت و قدرت فاجعه‌آمیز است، یک نماینده مجلس گاهی برای انتخاب شدن باید چندین میلیارد تومان هزینه می‌کند درحالی‌که حقوق او با این هزینه‌ها قابل مقایسه نیست.

وی محصول پیوستگی قدرت و ثروت را بی‌تدبیری و بدعملی دانست و گفت: امکانات جامعه اسلامی بسیار فراوان است اما زمانی که انباشت ثروت و اختصاصی‌سازی را رقم می‌زنند فشار اقتصادی در کشور بیداد می‌کند، اشتغال را می‌توان افزایش داد اما فقط از هزینه حرف می‌زنند.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از ورود 15 میلیارد دلار کالای قاچاق به کشور یاد کرد و افزود: به‌ازای جلوگیری از ورود هر یک میلیارد دلار کالای قاچاق می‌توانیم 100 هزار شغل در کشور ایجاد کنیم.

ولنگاری فکری، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی از دیگر مشکلات جامعه است

زاکانی با اشاره به اینکه ولنگاری فکری، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی از دیگر مشکلات جامعه است، مطرح کرد: اعتیاد به بنیان‌های جامعه ضربه می‌زند و بنیان‌های جامعه را تهدید می‌کند؛ سیاسیون نیز به‌جای پرداختن به واقعیت‌ها، به مردم دروغ می‌گویند.

علیرضا زاکانی

وی سرخوردگی نخبگان و ناامیدی عمومی را از دیگر مشکلات برشمرد و گفت: برخی فکر می‌کنند که کشور در شرایط بن‌بست قرار گرفته‌ درحالی که این کشور ظرفیت‌های بسیاری برای رفع مشکلات دارد و مشکل اصلی این است که برخی نتوانسته‌اند یا نمی‌خواهند مشکل را رفع کنند، این افراد در زمان انتخابات مباحث مختلف را برای انحراف ذهن مردم مطرح می‌کنند.

زاکانی با تاکید بر اینکه ضدانقلاب با سواستفاده از مشکلات جریان‌هایی را در کشور رقم می‌زند، اضافه کرد: با وجود مشکلات مختلف، افراطی‌گری، نظم‌گریزی و قانون‌گریزی در کشور ترویج می‌یابد و برخی از مسؤولان که در رأس کار قرار دارند اصول را انکار می‌کنند.

وی اضافه کرد: عملکرد اشتباه، نادرست است و تفاوتی ندارد برای چه فردی باشد اما اگر فردی با ادعای حزب‌اللهی بودن آن را انجام دهد بدتر است و باید چوب انقلابی بودن خود را هم بخورد، خطاهای این افراد سبب شد که امروز در جامعه گرفتار باشیم.

زاکانی یادآور شد: اینکه عده‌ای با اعتماد به غربی‌ها در رأس کار قرار می‌گیرند یکی دیگر از دردهای جامعه است این افراد به‌روی خود نمی‌آورند که در سال 92 موضوع هسته‌ای و اقتصاد را مطرح کردند و امروز که نه هسته‌ای وجود دارد نه اقتصاد، می‌گویند اقتصاد و آزادی، این افراد باید در مرحله نخست پاسخگوی شعارهای قبلی خود باشند.

نماینده سابق مجلس خاطرنشان کرد: خواص باید پرچم ولایت را برافراشته نگه‌دارند تا بتوانند به نتیجه موردنظر برسند، اینکه به صورت عادی کارهای روزمره خود را دنبال کنیم و در نزدیکی انتخابات فعال شویم نمی‌تواند نتیجه داشته باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج