موج
کدخبر : ۳۳۴۱۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334169

ناصر عتباتی:

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: هرگونه تغییر کابری اراضی ملی و اراضی زراعی کشاورزی توسط تعاونی های مسکن ادارات و سازمانها ممنوع بوده و با متخلفان طبق قانون برخورد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هرگونه تعییر کابری اراضی ملی و اراضی زراعی کشاورزی  توسط تعاونی های مسکن ادارات و سازمانها ممنوع بوده و با متخلفان طبق قانون برخورد می‌شود.

وی افزود: یکی از برنامه‌های مهم و اصلی دستگاه قضایی استان که مستمرا آن را دنبال می‌کنیم بحث صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی است که در شورای حفظ حقوق بیت‌المال نیز به عنوان یکی از دستورالعمل‌های جدی مورد تاکید است.

عتباتی تصریح کرد: متاسفانه  تعدادی از افراد در قالب تعاونی‌های مسکن با مراجعه به زارعین و روستاییان توافقنامه‌هایی را با این افراد مبنی بر تغییر کاربری اراضی و تفکیک و قطعه بندی آن، امیدهای واهی را به اهالی می دهند که باید با دقت موضوع را بررسی کنند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل بیان کرد: طبق قوانین و مقررات به هیچ عنوان اجازه تغییر کاربری اراضی زراعی کشاورزی خصوصاً اراضی مرغوب کشاورزی داده نمی‌شود چراکه این اراضی جزو سرمایه‌های ملی به شمار آمده و در تولید، اشتغال، استقلال ،خودکفایی و تأمین مواد غذایی استان بسیار موثر هستند، بنابراین اراضی به طور جدی مورد صیانت و حفاظت هستند.

 وی به مشاورین املاک و دفاتر اسناد رسمی نیز هشدار داد و اظهار کرد: این صنوف باید مقررات مربوطه در این حوزه را به جد رعایت کنند در غیر این صورت و در صورت مشاهده موارد تخلف، این افراد تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

عتباتی در ادامه گفت: دستگاه قضایی در راستای صیانت از اراضی ملی و اراضی مرغوب کشاورزی بسیار جدی بوده و با متخلفان در این حوزه به شدت و طبق قانون برخورد می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها