موج
کدخبر : ۳۳۳۸۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333866

بهروز رزمی:

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از افزایش تراکنش از طریق دستگاه‌های خودپرداز روستایی استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، بهروز رزمی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل با اشاره به رشد سرانه مبلغ و تراکنش دستگاههای خودپرداز روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان نسبت به سال 1397 اظهار داشت: 3784 میلیارد ریال تراکنش از طریق دستگاههای خودپرداز روستایی استان اردبیل انجام شد و شاهد افزایش در این موضوع هستیم.

وی افزود: همواره یکی از اولویت های اصلی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در روستاها، توسعه بانکداری الکترونیکی با هدف تقویت اقتصاد روستایی، اشتغال زایی و کاهش هزینه ها در مناطق روستایی و کم برخوردار بوده و در این راستا 25 دستگاه خودپرداز در روستاهای استان اردبیل نصب و فعال است.

وی با بیان عملکرد پست بانک استان از لحاظ تعداد تراکنش دستگاه های خودپرداز روستایی تصریح کرد: در سال 1397 تعداد تراکنش های دستگاههای خودپرداز روستایی 1204767 و در سال 1398 تعداد 1373218 تراکنش بود که با رشد 14 درصدی روبرو هستیم.

رزمی ضمن اشاره به افزایش 31 درصدی سرانه مبالغ تراکنش شده در دستگاههای خودپرداز روستایی ادامه داد: در سالهای 1397 و 1398 به ترتیب مبالغ 2887 میلیارد ریال و 3784 میلیارد ریال تراکنش از طریق دستگاههای خودپرداز روستایی صورت گرفته که سهم بسزایی در اقتصاد روستاها و بانکداری الکترونیکی دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها