موج

استاندار اردبیل:

استاندار اردبیل گفت: ایجاد جایگاه سوخت فرودگاه پارس آباد بیش از ۸۰ میلیارد ریال اعتبار لازم دارد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو ، استاندار اردبیل با بیان اینکه تفاهم نامه ای بین شرکت فرآورده های نفتی با استانداری اردبیل منعقد می شود گفت: ایجاد جایگاه سوخت رسانی فرودگاه پارس آباد مغان بیش از ۸۰میلیارد ریال اعتبار لازم دارد و با همکاری طرفین پیگیری و ایجاد می شود.

او افزود: برقراری مجدد پروازهای فرودگاه پارس آباد با استقبال مسافران مواجه شده و ایجاد جایگاه سوخت در این فرودگاه ضرورت دارد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه تحولات بسیار زیاد اقتصادی در شمال استان نیازمند فرودگاه استاندارد است گفت: هرگونه ریل گذاری و ایجاد زیرساخت های اساسی از جمله توسعه و ساخت جایگاه سوخت پروازها توجیه اقتصادی دارد.

بهنام جو پتانسیل فروگاه پارس آباد را بسیار بالا ارزیابی کرد و گفت: این فرودگاه می تواند به عنوان فرودگاه آلترناتیو انتخاب شود که باز برای متحول شدن منطقه تاثیر مستقیم دارد.

او تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۴/۵ میلیون تن محصولات کشاورزی در شمال استان تولید می شود و در سال های آتی یک میلیون تن به این میزان افزوده می شود که نیازمند زیرساخت های لازم برای مرسوله های باری در فرودگاه است.

استاندار اردبیل در بخش دیگر سخنان خود افزود: سازمان همیاری شهرداری های استان اردبیل با هزینه کمتر برای مطالعات مسیر راه اهن اردبیل- پارس آباد اقدام کرده است و با کمترین هزینه مشکلات استان را حل می کند.

بهنام جو گفت: سازمان همیاری شهرداری های استان حیاط خلوت استانداری نیست بلکه با توجه به استقلالی که دارد با تامین حقوق کارکنان خود پروژه های خوبی را جهت حل مشکلات شروع کرده است.

وکیل زاده، مدیر عامل شرکت فرآورده های نفتی کشور نیز ضمن اعلام همکاری با استانداری اردبیل در ساخت جایگاه سوخت رسانی فرودگاه پارس آباد گفت: شرکت فراورده های نفتی قادر به احداث جایگاه نیست اما می تواند بخشی از مشکلات را با همکاری مرتفع سازد.

او تعیین و تکلیف جایگاه مرزی بیله سوار را یکی از اولویت های اساسی بر شمرد و اظهار کرد: یک تیم کارشناسی برای تهیه گزارش جهت مطالعه و بررسی نهایی در هفته های آینده به استان اردبیل اعزام می شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها