موج

حسین دشتی:

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: 300 نفر از نوعروسان تحت حمایت در چهار ماهه نخست سال‌جاری راهی خانه بخت شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، حسین دشتی مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه ۳۰۰ نفر از نوعروسان تحت حمایت در چهار ماهه نخست سال‌جاری راهی خانه بخت شده‌اند، گفت: تامین جهیزیه نوعروسان نیازمند یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های کمیته امداد است تا آن‌ها بتوانند بی‌دغدغه و با آرامش خاطر زندگی مشترک خود را آغاز کنند.

وی با اعلام اینکه بیش از ۸۰۰ میلیون تومان برای تأمین جهیزیه نوعروسان تحت حمایت در چهار ماهه نخست سال‌جاری هزینه پرداخت شده است، بیان کرد: تلاش شده است تا با تهیه اجناس مرغوب ایرانی، کام نوعروسان تحت حمایت شیرین‌تر شده و آن‌ها با شادکامی زندگی مشترک‌شان را آغاز کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه در طول هفته ازدواج ۵۰ نوعروس تحت حمایت با دریافت جهیزیه کامل راهی خانه بخت خواهند شد، افزود: با همکاری و هم‌افزایی سپاه حضرت عباس (ع) و بسیج سازندگی استان اردبیل بیش از ۳۰۰ میلیون تومان جهیزیه برای نوعروسان مستمند تهیه شده که در سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) به خانه بخت بروند.

دشتی با اشاره به اینکه در روز ازدواج برنامه‌های مناسبی را برای خانوار تحت حمایت در نظر گرفته‌ایم، گفت: ترویج سنت‌های حسنه اسلامی و ازدواج آسان از جمله اهداف مهم در برگزاری این برنامه‌ها است تا فرزندان خانوار تحت حمایت به خصوص جوانان با خیالی آسوده گام در مسیر ازدواج بگذارند.

او با اعلام اینکه پاسخگویی به تمامی نیاز‌های نوعروسان تحت حمایت را می‌توان یکی از مهم‌ترین دستاورد‌های کمیته امداد استان اردبیل در سال گذشته و چهار ماهه نخست سال‌جاری عنوان کرد، افزود: از نیکوکاران خواستاریم تا با کمک‌های خود همچون سنوات گذشته یاریگر کمیته امداد در تأمین جهیزیه نوعروسان نیازمند باشند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه طرح «کوثر» به منظور تهیه لوازم ضروری زندگی برای نوعروسان تحت حمایت اجرا می‌شود، گفت: مردم نوعدوست و خیران استان اردبیل با مشارکت گسترده در این طرح می‌توانند زمینه‌های ازدواج نوعروسان بی بضاعترا فراهم کنند.

دشتی با بیان اینکه کمک‌های خیران در قالب طرح «کوثر» تنها به تهیه و تأمین جهیزیه برای نوعروسان بی‌بضاعت اختصاص می‌یابد، افزود: همواره شاهد گسترش کمک‌های مردمی به کمیته امداد استان اردبیل هستیم که در سایه این اقدامات خیرخواهانه می‌توانیم خدمات کیفی‌تری را به خانوار تحت حمایت و به خصوص نوعروسان نیازمند ارائه کنیم.

او با اشاره به اینکه راهکار‌های بسیاری را به منظور برپایی زندگی ساده، موفق و پایدار برای نوعروسان و فرزندان ذکور خانوار تحت حمایت در نظر گرفته‌ایم، اعلام کرد: قبل، حین و بعد از ازدواج به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل آموزش‌های مهارت‌های زندگی ارائه می‌شود که این امر موجب شده است طلاق در بین خانوار تحت حمایت کمتر از یک درصد باشد.

دشتی با بیان اینکه نیکوکاران از طریق سامانه ارتباط مردمی ۳۰۰۰۳۳۳۳۴۵ می‌توانند نحوه یاری‌رسانی به نوعروسان تحت حمایت را اعلام کنند، گفت: سیستم آنی‌پرداخت #۰۴۵*۸۸۷۷* هم در اختیار خیران اردبیلی قرار دارد تا با استفاده از گوشی همراه و در کم‌ترین زمان ممکن کمک‌های خود را به تأمین جهیزیه برای نوعروسان نیازمند اختصاص دهند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها