مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: همایش پیاده‌‌روی، کوه‌روی و کوهپیمایی، دوچرخه‌سواری، همایش‌ها و جشنواره‌های ورزشی، برنامه‌های فرهنگی در اردبیل برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، بهرام آقاخانی ظهر امروز در جلسه بررسی توسعه برنامه‌های ورزشی در روستاهای استان اردبیل اظهار داشت:  توسعه ورزش در روستاها و مناطق محروم جزو برنامه‌های مهم و اساسی اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل است و در همین رستا در سه ماهه نخست امسال یک هزار و 82 برنامه مختلف ورزشی و فرهنگی در تمامی روستاهای استان اجرا شده است.

وی با بیان اینکه گسترش ورزش در روستاها و لزوم استفاده بهینه از اوقات فراغت جوانان و نوجوانان امر ضروری است، تصریح کرد: برنامه های اجراشده در روستاها با توجه به جمعیت روستاها بوده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل با اشاره به برنامه‌های اجرا شده در روستاها گفت: بیشترین برنامه‌ها به ترتیب در شهرستان‌های اردبیل با 277 برنامه، گرمی با 219 برنامه و مشگین‌شهر با 143 برنامه بوده است.

آقاخانی بیان کرد: همایش پیاده‌‌روی، کوه‌روی و کوهپیمایی، دوچرخه‌سواری، همایش‌ها و جشنواره‌های ورزشی، برنامه‌های فرهنگی، برنامه‌ها و کلاس‌های آموزشی و ورزشی، هفت سنگ، طناب کشی، بازی‌های بومی و محلی مختص منطقه، دو ومیدانی، والیبال سه نفره، فوتبال پنج نفره از جمله برنامه‌های اداره کل در روستاها بوده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل افزود: اجرای برنامه‌های فرهنگی ورزشی در روستاهای استان تا پایان سال به قوت خود ادامه خواهد داشت چرا که توسعه ورزش روستایی یکی از اولویت‌ها بوده و تلاش می‌کنیم در راستای دستیابی به این مهم از تمامی ظرفیت‌های موجود استفاده لازم را داشته باشیم.