مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: استان اردبیل سالانه پذیرای بیش از 8 میلیون مسافر داخلی و خارجی است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، نادر فلاحی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: استان اردبیل سالانه پذیرای بیش از 8 میلیون مسافر داخلی و خارجی است و این استان به عنوان ییلاق ایران زمین در ایام تابستان مقصدی ارزانی برای مسافران و گردشگران محسوب می شود.

وی با اشاره به وجود جاذبه های متعدد طبیعی در سطح استان اردبیل، گفت: آب و هوای مطبوع و اقلیم استان اردبیل در ایام تابستان می تواند مقصدی جذاب برای هم میهنان عزیزمان باشد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل ادامه داد: اردبیل هم چنین به عنوان مهد تمدن کشور با نام باستانی آرتاویل در دوران مختلف تاریخی نقش قابل توجهی در تارخی منطقه داشته است.

فلاحی با اشاره به وجود آثار و جاذبه های منحصربه فرد تاریخی و باستانی در سطح استان، افزود: وجود تمدن 7 هزار ساله در منطقه تاریخی و باستانی شهر یری مشکین شهر گواه محکمی بر این ادعا است.

وی اضافه کرد: اردبیل به عنوان خواستگاه حکومت صفویه نقش عمده ای در ایجاد وحدت و انسجام ملی در آن دوران داشته که در کنار این موضوع به رسمیت شناختن مذهب شیعه به عنوان دین رسمی در کشور نیز از جمله اقدامات مهم سلاطین صفوی بود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل بیان داشت: قابلیت های طبیعی استان تنها معطوف به آبگرم سرعین نیست و شما در یک مسیر 70 کیلومتری می توانید به صورت همزمان به دشت مغان، کوه سبلان، دریای خزر و جنگل های فندقلو دسترسی داشته باشید.

وی عنوان کرد: علاوه بر این موضوعات ارزان بودن سفر به استان اردبیل خود می تواند جاذبه بسیار خوبی برای مسافران و گردشگران باشد.