مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: در سه سال اخیر به میزان 370 میلیارد تومان پروژه برای ایجاد و توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در سطح استان افتتاح شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، بهروز رزمی بعد از ظهر امروز در دیدار با امام جمعه اهل تسنن شهر مرزی عنبران اظهار داشت: مردم باید از اقدامات وزارت ارتباطات در بحث شبکه ملی اطلاعات آگاه شوند.

وی با ارائه گزارشی از وضعیت ارتباطی شهر مرزی عنبران، پایداری شبکه های ارتباطی در این شهر را از نقاط قوت خواند و گفت: با هدف گذاری ها و برنامه ریزی هایی که طی سال های اخیر در سطح استان انجام شده است در سه سال اخیر به میزان 370 میلیارد تومان پروژه برای ایجاد و توسعه زیرساخت های ارتباطی در سطح استان افتتاح شده است که نتیجه این اقدامات توسعه نسل های تلفن همراه، ارتقای شبکه تلفن ثابت و ایجاد و توسعه اینترنت پرسرعت در شهرها و روستاها بوده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل کاهش 65 درصدی رومینگ مرزی در شهرها و روستاهای مرزهای استان را یکی دیگر از دستاوردهای مهم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خواند و بیان کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با توزیع عادلانه خدمات و سرویس های خود در مناطق محروم و ایجاد توازن در بین مذاهب مختلف، تبعیض را در استفاده عموم مردم از خدمات ارتباطی از بین برده است. رزمی با معرفی اجزاء و لایه های شبکه ملی اطلاعات لایه های شبکه ملی اطلاعات را متشکل از لایه زیرساخت، خدمات و محتوا خواند و تصریح کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به خوبی به وظایف خود در ایجاد و توسعه لایه زیرساخت عمل کرده است و ارائه سرویس و محتوا در لایه محتوا شامل وظایف این وزارت نیست و سایر وزارتخانه ها و ارگانها و نهادها این وظیفه را برعهده دارند.

در ادامه این دیدار حجت الاسلام سیدیاور مرادی، امام جمعه اهل تسنن شهر مرزی عنبران ضمن تحسین اقدامات انجام شده توسط آذری جهرمی، وزیر جوان دولت تدبیر و امید و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز گفت: جوانگرایی یکی از شاخص های مهم در اداره کنونی کشور هست.

وی به نقش فضای مجازی در ایجاد ارتباطات گسترده اشاره کرد و بیان کرد: هم اکنون بحث دهکده جهانی تبدیل به خانه جهانی شده است به طوری که افراد می توانند از خانه های خود با تمام دنیا ارتباط برقرار کرده و به راحتی پیام خود را انتقال دهند.

امام جمعه عنبران با بیان این موضوع که کارها و اقدامات وزارت ارتباطات باید به گوش تمامی مردم برسد گفت: با روشنگری های اصحاب رسانه و چهره های مهم، باید شبکه ملی اطلاعات را تمامی اقشار بشناسند و اقداماتی که وزارت ارتباطات در محرومیت زدایی انجام داده به گوش همه برسد.

وی با اشاره به این موضوع که ائمه جمعه نقش روشنگری مردم را برعهده دارند، گفت : در نماز جمعه این هفته شهر عنبران، اقدامات مفید مهندس آذری جهرمی و وزارت ارتباطات ، در تمامی بخش ها بخصوص شبکه ملی اطلاعات و لایه های آن شبکه را به گوش مردم شریف خواهیم رساند.