نخستین رویداد استارتاپی سلامت دهان و دندان با بررسی ایده های برتر ساعت 17 روز چهارشنبه 28 فروردین 98 در دانشکده دندانپزشکی اردبیل افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، عمران حاج محمدی رئیس دانشکده دندانپزشکی اردبیل اظهار کرد: این رویداد به منظور کمک به توسعه فناوری و ارائه تسهیلات به دانشجویان علاقه مند و صاحب ایده به صورت هدفمند از 28 فروردین ماه به مدت 3 روز به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برپا شده است.

بنا به گفته خانم  حکمت فر دبیر اجرایی این رویداد؛‌ 100 نفر از 11 استان کشور از جمله استان های مازندران، آذربایجان شرقی و غربی،‌ بوشهر، همدان، کردستان، خراسان رضوی و... شرکت نموده اند. همچنین 8 مربی و 5 داور ملی در مدت 3 روز ارزیابی ایده ها را بر عهده دارند و در پایان ازسه ایده برتر تقدیر شده و صاحبان ایده های برتر از حمایت مالی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و پارک علم و فناوری استان اردبیل برخوردار میشوند. مهمترین محورهای این استارتاپ ویکند در حوزه: نانوفناوری در تشخیص بیماری های دهان و دندان، سلول های بنیادی در دندانپزشکی باز ساختی، ارتودنسی هوشمند دندان ها و بیومتریال های دندانپزشکی میباشد.