رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر اردبیل؛

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر اردبیل گفت: به هیچ وجه نگاه درآمدی به مرکز کنترل ترافیک نداریم که امیدواریم هر چه سریعتر با راه‌اندازی این مرکز گره ترافیکی اردبیل برطرف شود.

علیرضا غریبی امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری موج در اردبیل، با اشاره به دفاع از لایحه راه‌اندازی مرکز کنترل ترافیک شهر اردبیل  اظهار کرد: باید پیشتر از این، این مرکز راه‌اندازی می‌شد تا در عصری که به سمت فناوری‌های جدید و سیستم‌های هوشمند حرکت می‌کنیم، راه‌اندازی چنین مراکزی از بار ترافیکی و برخی مشکلات می‌کاست.

وی با بیان اینکه شورا و شهرداری به هیچ وجه دنبال نگاه درآمدی از محل اجرای این پروژه‌ها نیست، تصریح کرد: همین که گره ترافیکی شهر اردبیل برطرف شده و عبور و مرور به شکل صحیح و با کنترل‌های هوشمند انجام شود، برای ما حرکتی ارزشمند محسوب می‌شود.

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر اردبیل با بیان اینکه با راه‌اندازی این مرکز دیگر شاهد حضور فیزیکی پلیس در میادین و چهارراه‌ها نخواهیم بود، گفت: ما در کنار موافقت با کلیات این لایحه، انتظار داریم تا نحوه مشارکت و سرمایه‌گذاری به شکل شفاف مورد بررسی و دقت نظر قرار گیرد.

غریبی افزود: قطعاً مالکیت و مرکزیت اجرای این طرح با شهرداری است، اما پلیس راهور در بهره‌برداری از این مرکز همراه شهرداری است و ما خوشحال هستیم که مجموعه استانداری اردبیل و همچنین مشارکت‌کننده وابسته به بنیاد تعاونی ناجا در اجرای این طرح یاریگر شهرداری اردبیل است.

وی  بیان کرد: قرار است به غیر از ردیف اعتباری شهرداری اردبیل از محل جرایم راهنمایی و رانندگی، از 25 درصد جرایم حاصل از به کارگیری این دوربین‌های هوشمند منابعی نصیب مشارکت‌کننده شود تا امکان اجرای پروژه در کوتاه‌ترین زمان فراهم آید.

غریبی اضافه کرد: با عملیاتی شدن این مرکز دیگر نیازی به اقدامات فیزیکی پلیس نخواهد بود و ما با استفاده از یک مجموعه هوشمند قادر خواهیم بود وضعیت ترافیکی شهر اردبیل را مورد بررسی دقیق قرار دهیم.

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر اردبیل ادامه داد: اعضای شورای شهر با بخشودگی جرایم جواز ساختمانی مؤسسه خیریه ریحانه که برای بیماران سرطانی ارائه خدمات می‌کند، موافقت کردند تا شورا و شهرداری نیز در بهره‌برداری از پروژه جدید ریحانه مشارکتی داشته باشند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها