موج
کدخبر : ۴۰۱۳۱۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-401314

اصولاً یکی از اصلی‌ترین مواردی که هر دانشجو پس از تحصیل در دانشگاه‌های کانادا به آن توجه می‌کند، اخذ اقامت دائم است. البته روش‌های مختلفی برای دریافت اقامت پس از اتمام تحصیل و اخذ مدرک وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کانادا از چند جهت و به چند دلیل مختلف، به یکی از بهترین مقاصد مهاجرت و به ویژه مهاجرت تحصیلی تبدیل شده است.

مثلاً اینکه کشور فوق‌العاده پیشرفته‌ای است، اقتصادی قدرتمند دارد و از دانشگاه‌های بسیار معتبری برخوردار است. ضمن اینکه از چند راه مختلف امکان این را دارید تا ویزای تحصیلی خودتان را به اقامت دائم تبدیل کنید.

در مقاله پیش رو یاد می‌گیرید که چطور امکان دارد تحصیلتان در کانادا را به اقامت دائم این کشور تبدیل کنید و با یک تیر، دو هدف بزنید! این یکی از بهترین روش های اقامت کانادا ست.

نکته‌ای که پیش از خواندن باید به آن توجه کنید این است که اصولاً وقتی موفق شوید در کانادا تحصیل کنید، احتمال اینکه اقامت دائم کانادا را دریافت کنید بسیار بیشتر می‌شود. در حقیقت فقط کافی است تمام تلاشتان را انجام دهید تا به کانادا مهاجرت تحصیلی کنید. در این صورت کارتان آسان می‌شود.

چرا احتمال اقامت دائم کانادا بعد از تحصیل زیاد است؟

اگر در حال خواندن این مطلب هستید، احتمال اینکه شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا یا قصد تحصیل در این کشور را داشته باشید و بخواهید شرایط اقامت در کانادا را به دست بیاورید، زیاد است.

اصولاً یکی از اصلی‌ترین مواردی که هر دانشجو پس از تحصیل در دانشگاه‌های کانادا به آن توجه می‌کند، اخذ اقامت دائم است. البته روش‌های مختلفی برای دریافت اقامت پس از اتمام تحصیل و اخذ مدرک وجود دارد.

بنابراین اگر توانسته اید ویزای تحصیلی در کانادا را به دست آورید، خیالتان راحت باشد که کارتان راحت شده است و می‌توانید با اندکی تلاش و انتخاب یک روش مناسب، اقامت دائم کانادا را دریافت کنید

 

جالب است بدانید زمان دریافت ویزای اقامت کانادا از طریق تحصیل، نسبت به دیگر به کشورها (مثل استرالیا، آمریکا و آلمان) بسیار کمتر خواهد بود.

 

چطور ویزای تحصیلی را به اقامت کانادا تبدیل کنیم؟

راه کلی این است که ویزای تحصیلی را به‌نوعی دیگر از ویزا که منجر به اقامت دائم می‌شود بدل کنید!

 

راه اول | از Co-op استفاده کنید

یکی از روش‌های کار حین تحصیل در کانادا CO-OP است. در این روش شما می‌توانید حین تحصیل، کار کنید و حتی بعد از پایان تحصیلات، شغل متناسب با رشته‌تان به دست آورید.

به بیان دیگر شما می‌توانید پس از دوره تحصیلتان در کانادا، در یک دوره کارآموزی چند ماهه در شغل موردنظرتان کار کنید و سپس تلاش کنید رضایت کارفرمای خودتان را جلب کنید تا شما را در شغل مربوطه نگه دارد.

 

در برنامه CO-OP کانادا، دانشجویان فرصت کار در یک صنعت مرتبط با رشته خود را پیدا می‌کنند. اکثر برنامه‌های مربوط به تحصیل همراه با تضمین کار در کانادا طوری طراحی شده‌اند که هر ترم یا ترم تحصیل با یک ترم یا ترم کار جایگزین می‌شود.

 

این افراد می توانند در سازمان‌هایی که دانشگاه معرفی می کند مشغول به کار شوند و پس از اتمام آن ماهیانه درآمد به دست آورند. این مراکز می تواند خود دانشگاه باشد یا سازمان های دولتی یا خصوصی. این شرایط به شما کمک می کند تا رزومه ای برای خود درست کنید که برای دریافت اقامت کانادا بعد از تحصیل حسابی به کارتان می آید!

روش های اقامت کانادا

 

راه دوم |  از PGWP  استفاده کنید!

اگر خواندن این 4 حرف برایتان عجیب است باید بگوییم این عبارت کوتاه شده عبارت Post Graduate Work Permit است، یعنی ویزای اقامت کاری بعد از تحصیل.

شما از زمانی که برای تحصیل به کانادا نقل مکان می‌کنید، ویزای PGWP یه شما داده می شود و از همان لحظه می توانید برای تبدیل این نوع ویزا به اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

طبق اعلام دولت کانادا، طی یک دهه گذشته، بیش از 170 هزار نفر از دانشجویان، فرصت‌های شغلی پس از تحصیل را به این روش به دست آورده‌اند.

اگر در کانادا تحصیل‌کرده باشید می‌توانید پس از تحصیل مشغول به کار شوید و پس از مدتی کار کوتاه، برای اقامت دائم این کشور اقدام به ثبت نام کنند. همین الان هم بیش از 60 درصد از دانشجویانی که در کانادا تحصیل می‌کنند، پس از کار اقامت دائم دریافت می‌کنند. اصلاً برای همین هم هس که تقاضا برای مهاجرت تحصیلی به کانادا بسیار زیاد است!

پس در یک کلام: "اگر بخواهید پس از مدتی کار پس از تحصیل اقامت دائم کانادا را دریافت کنید، باید در یکی از برنامه‌های مهاجرتی فدرال یا استانی مانند اکسپرس انتری یا برنامه‌های مهاجرتی استانی ثبت نام کنید."

 

اهمیت بالای تجربه کار کانادایی

به‌طورکلی راه سریع برای گرفتن اقامت دائم کانادا تجربه کار کانادایی است که از طریق سیستم مهاجرتی اکسپرس انتری انجام می‌شود. این برنامه بین دانشجویانی که از مؤسسات و دانشگاه‌های کانادا فارغ‌التحصیل می‌شوند، مشهور است.

اگر بخواهید پس از پایان تحصیل از برنامه مهاجرتی تجربه کانادایی برای اقامت دائم کانادا استفاده کنید، باید قبل از آن ۱۲ ماه سابقه کار در کانادا به دست آورده باشید.

برای کسب این سابقه کار ضروری است بعد از اتمام تحصیل یا در حین تحصیل، اول PGWP بگیرید.

پس از کسب ۱۲ ماه تجربه کار کانادایی از طریق سیستم اکسپرس انتری برای برنامه مهاجرتی تجربه کانادایی اقدام کنید و ویزای دانشجویی خود را به اقامت دائم کانادا بدل کنید.

همانطور که گفتیم پس از اتمام تحصیل خود در کانادا از طریق هر کدام از روش‌های مهاجرتی که در بخش‌های قبلی توضیح داده شد، مانند روش‌های مهاجرتی فدرال و استانی، می‌توانید ویزای تحصیلی خود را به اقامت دائم کانادا تبدیل کنید.

 

شرایط مربوط به اقامت کانادا بعد از تحصیل

هر برنامه مهاجرتی اخذ اقامت کانادا، شرایط خاص خودش را دارد. بسته به اینکه چه برنامه‌‌ای انتخاب می‌کنید، باید شرایط لازم را برایش فراهم کنید. البته اغلب برنامه‌های مهاجرتی کانادا به صورت سیستم امتیازبندی است.

برای برنامه‌های مهاجرتی تجربه کار کانادایی باید شرایط زیر را داشته باشید:

  • ۱۲ ماه سابقه کار کانادایی (۱۵۶۰ ساعت طی سه سال قبل از درخواست)
  • کار کردن تحت مجوز قانونی کار کانادا و تحت وضعیت اقامت موقت.
  • شغل شما جزو دسته بندی ملی مشاغل کانادا (NOC) در گروه‌های 0، A و B قرار داشته باشد.
  • نمره آیلتس (بسته به هر روش متفاوت است)
  • نیازی به داشتن مدرک تحصیلی نیست اما در صورت فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه‌ها یا کالج‌های کانادا و گرفتن مدرک تحصیلی امتیاز کسب خواهید کرد.
  • ارائه تمکن مالی برای این برنامه مهاجرتی الزامی نیست!
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`