موج
کدخبر : ۳۱۱۶۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-311661

در این مطلب قصد داریم اداب و رسوم مسافرت هوایی را برایتان شرح دهیم. در ادامه همراه ما باشید تا نکات مهمی که در یک پرواز هواپیمایی باید رعایت کنید را مرور کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، سفر هوایی و پرواز با هواپیما مثل سایر مسافرت ها قوانین و شرایط خاص خود را دارد. البته اکثر افرادی که جز مسافران همیشگی پروازهای هواپیمایی هستند، به این نکته اشاره می کنند که سفر با هواپیما پیچیدگی های خاص خود را دارد و مسافر پرواز هوایی شرایط و قوانین خاص تری را باید رعایت کند. 

پرواز 1

 

اصول سفرهای هوایی

  1. به موقع در فرودگاه حاضر شوید

بخاطر داشته باشید برای پروازهای داخلی حدود 2 ساعت و در صورتی که بلیط هواپیمای خارجی دارید 4 ساعت زودتر در فرودگاه حاضر شوید تا بتوانید به موقع تمامی مراحل پرواز را انجام دهید و دچار استرس نشوید و دیگران هم منتظر شما نمانند. در هنگام چک بلیط ها هم نوبت را رعایت کنید. صندلی هواپیما بر اساس شماره بلیط شما برای شما درنظر گرفته می شود و زودتر سوار شدن شما تاثیری بر جایگاه قرارگیری صندلیتان ندارد.

  1. در طول سفر هوایی مراعات سایر مسافرات را بکنید.

نکته ای که باید در تمام طول سفر با هواپیما به خاطر داشته باشید این است که شما در فضای بسته ای قرار دارید که امکان تغییر آن در طول سفر با هواپیما وجود ندارد پس باید در همه حال حریم شخصی سایر مسافران را حفظ کنید. البته اگر با پروازهای فرست کلاس سفر می کنید، مشکل زیادی با این موضوع نخواهید داشت و داشتن فضای کاملا اختصاصی در پروازهای فرست کلاس این امکان را به شما می دهد که احساس راحتی که در خانه دارید را اینجا هم تجربه کنید.

اما بیشتر افراد برای خرید بلیط هواپیما، از پروازهای اکونومی یا همان پروازهای بصرفه و اقتصادی استفاده می کنند که تعداد صندلی های بیشتری دارد و حریم خصوصی افراد کمتر است. در این شرایط مسافران باید بیشتر رعایت حال همدیگر را بکنند.

شاید شما فرد برونگرایی باشید که دوست داشته باشید با افراد زیادی ارتباط برقرار کنید اما بغل دستی شما ترجیح می دهد که موزیک گوش کند، پس اگر فردی برای صحبت با شما تمایل زیادی نشان نمی دهد، سعی نکنید به اجبار مکالمه برقرار کنید. همچنین از صحبت کردن با صدای بند هم خودداری کنید شاید برای بغل دستی های شما اصلا جالب نباشد که نظرات شما را بدانند.

از خواباندن ناگهانی صندلی هواپیما پرهیز کنید. اگر میخواهید بخوابید سعی کنید بیش از حد راحت نخوابید و وضعیت مناسبی را انتخاب کنید که سرتان روی شانه بغل دستی نیفتد. از درآوردن کفش ها و دراز کردن پاها جدا خودداری کنید تا سفر آرامش بخشی را در کنار دیگران تجربه کنید.

رعایت بهداشت فردی در محیط بسته اهمیت بیشتری دارد. سعی کنید تمیز و آراسته و خوشبو در هواپیما حضور پیدا کنید و از عطرهای خیلی تند هم استفاده نکنید.

 

  1. به مهمانداران احترام بگذارید و به آموزش های آنها توجه کنید

مسافران هواپیما می دانند که در ابتدای هر پرواز و قبل از بلند شدن هواپیما، مهمانداران آموزش های مختلفی را در مورد اطلاعات سفر، موقعیت درب های خروج اضطراری هواپیما، نحوه بستن و بازکردن کمربند ایمنی، زمان برخاستن و نشستن هواپیما، نحوه استفاده از ماسک اکشیژن در شرایط خطر، در اختیار مسافران قرار میدهند. به این آموزش ها دقت کنید و آنها را جدی بگیرید. رعایت نکات ایمنی در حین پرواز حافظ جان شما است.

رعایت احترام و حقوق مهمانداران بسیار ضروری است. با مهمانداران هواپیما در مورد قوانین سفر  بحث نکنید. اگر پرواز تاخیر داشته است، اگر کیفیت غذا خوب نیست، چنانچه با صندلی های هواپیما مشکل دارید، هیچکدام تقصیر خلبان یا مهماندار هواپیما نیست. می توانید نظرات و انتقادات خود را با شرکت هواپیمایی و ایرلاین مورد نظر خود مطرح کنید و در حین پرواز آرامش خود و بقیه را برهم نزنید.

  1. بانمک بازی در نیاورید

بد نیست بدانید که تمامی کارکنان ایرلاین ها و هواپیما ها موظف هستند در مورد هر چیز مشکوکی واکنش نشان دهند و امنیت پرواز در اولویت اول انها قرار دارد. پس بامزه بازی را کنار بگذارید و از شوخی در مورد حمل بمب و اسلحه و گرویان گیری با مهمانداران و همچنین مسافران جدا خودداری کنید. هر مساله به ظاهر شوخی ممکن است نتایج بسیار بدی برای شما به همراه داشته باشد و حتی موجب کنسل شدن پرواز و حتی زندانی شدن شما شود.

  1. مراقب کودکانتان باشید

پرواز 2

معمولا در مسافرت ها، چه مسافرت با خودرو شخصی باشد و چه مسافرت هوایی، حوصله بچه ها سر می رود و معمولا خانواده ها درگیر سرگرم کردن بچه ها و شنیدن غرغر و بدقلقی آنها هستند. قبل از اینکه از خانه خارج شوید به  فکر به زمانی که در هواپیما هستید و حوصله فرزندتان سر خواهد رفت، باشید. شما کودکتان را بهتر از هرکس دیگری می شناسید. وسایل و اسباب بازی های مورد علاقه فرزندتان را به همراه خود ببرید تا در طول سفر بتوانید او را سرگرم کنید. به همراه داشتن چند کتاب داستانی هم فکر خوبی است، به خاطر داشته باشید شما مسئول رفتارهای فرزندتان هستید و انتظار می رود آداب و رسوم مسافرت با هواپیما را رعایت کنید.

  1. وسایل داخل هواپیما را برندارید

وسایلی که در هواپیما در اختیار مسافران قرار میگیرد مثل هدفون و ...، جز وسایل رفاهی داخل هواپیما هستند و نباید از آن خارج شوند. با رعایت فرهنگ مسافرت با هواپیما شخصیت خوبی از خود به نمایش بگذارید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها