محمدرضا زمردی گفت: استفاده حداکثری از انرژی حاصل از سوخت موتور و مولدها یکی از برنامه‌های مهم ماست که به حفظ سرمایه ملی منجر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، اگر چه در برنامه‌ توسعه کشور، دولت بر حمایت از صنایع تولیدی کشور تاکید بسیاری دارد و تلاش بسیاری نیز در زمینه توسعه و در نهایت خودکفایی صنعتی ایران شده است، اما صنعتگران ایرانی همچنان با چالش‌هایی در مسیر توسعه مواجه هستند.

از عدم ارائه ارز دولتی بابت واردات مواد اولیه و... که بگذریم، برخی از تولیدکنندگان نسبت به هموار بودن مسیر قاچاق و ورود بی ضابطه مواد و قطعات اولیه تولیدی گله‌مندند.

فابا انرژی به عنوان مطرح‌ترین تولیدکننده موتورهای صنعتی دریایی و نیروگاهی و احداث‌کننده نیروگاه‌های کوچک مقیاس اما با وجود این مشکلات، ایران را در مسیر خودکفایی صنعتی در حوزه محصولات تولیدی خود حمایت می‌ کند.

فابا انرژی با تکیه بر دانش و تخصص نیروی جوان و متخصص، علاوه بر تولید محصولات صنعتی باکیفیت، بادوام و مستحکم، خدمات پس از فروش مطلوبی به خریداران ارائه می‌دهد.

این واحد تولیدی که در خراسان شمالی (بجنورد) واقع شده است در حوزه‌‌های تولید موتور ژنراتورهای گازسوز، موتورهای دیزلی، موتورهای دریایی، رادیاتورها و سیستم‌های خنک‌کننده، تابلوهای کنترل پنل و لوازم یدکی و احداث و راهبری نیروگاه‌های مقیاس کوچک فعالیت می‌کند توانسته است ایران را در لیست محدود کشورهای سازنده موتورهای سنگین نیروگاهی و دریایی قرار دهد.

ویژگی بارز موتورهای سنگین نیروگاهی و دریایی فابا موتور، استحکام، دوام و کیفیت بالای آنها و همچنین کاهش هزینه سرویس‌های دوره‌ای به دلیل ارائه خدمات سرویس‌دهی طولانی مدت به مشتریان این موتورهاست.

محمدرضا زمردی، مدیرعامل این مجموعه صنعتی با اشاره به این موضوع که در کنار تولید موتورهای صنعتی و احداث نیروگاه‌های کوچک مقیاس به استفاده حداکثری از انرژی حاصل از سوخت موتور و مولدها به عنوان یکی از برنامه‌عای آتی نگاه می‌کند می‌گوید: «هدف ما این است که راندمان دستگاه‌ها را افزایش و مصرف سوخت را کاهش بیشتری دهیم. یکی از اهداف ما این است که از حرارت‌های تلف شده موتور (حرارتی که از بدنه یا اگزوز موتور خارج می‌شود) مجددا برق تولید کنیم یا از این طریق تاسیسات آب‌شیرین کن بسازیم. به عنوان مثال یکی از فعالیت‌های مشترک ما با دانشگاه بوشهر، قراردادن مولدهایی کنار دریاست تا بتوانیم از حرارت تلف شده از این مولدها، آب شیرین تولید کنیم. استفاده حداکثری از انرژی حاصل از سوخت موتور و مولدها یکی از برنامه‌های مهم ماست که به حفظ سرمایه ملی منجر می‌شود.»

مدیر عامل فابا موتور در رابطه چالش‌های پیش رو در مسیر توسعه صنعت و رسیدن به اهداف خود می‌گوید: « موانع بسیاری در مسیر توسعه وجود دارد. به عنوان مثال شرایطی وجود داشت و دارد که واردات موتورهای صنعتی به مراتب پرسود و آسان‌تر از تولید در داخل کشور است؛ ولی با توجه به اهمیت موضوع تقویت و توسعه تولیدات داخلی، ما با چالش‌ها مقابله کرده و در مسیر توسعه پیش می‌رویم.»

فابا انرژی با تولید محصولات مقاوم، مستحکم و بادوام توانسته است اعتماد بسیاری از کسب‌وکار و صنایع را بدست آورد و در مسیر شکوفایی و توسعه صنعتی کشور اقدامات ارزنده‌ای داشته است. اگر شما هم به محصولات فابا انرژی نیاز دارید و دریافت خدمات پشتیبانی و سرویس دستگاه‌ها برایتان اهمیت دارد به وبسایت فابا انرژی مراجعه کنید.