برای هر سفر لازم است تا برنامه‌ریزی دقیقی برای آن انجام پذیرد. از مهم‌ترین مراحل آن انتخاب بهترین تور برای یک سفر است. اما معمولاً تعدد و تنوع آن‌ها باعث گیج شدن افراد می‌شود. در این مطلب می‌کوشیم تا کلیدهای اصلی یافتن تور استانبول را برای شما شرح دهیم.

به گزارش خبرگزاری موج، تور استانبول از آن دست مسیرهایی‌ست که می‌تواند همه‌ی سلیقه‌ها و خواست‌ها را راضی کند و هیجان و تفریح مناسبی را به همراه داشته باشد. آژانس مسافرتی و گردشگری مقتدر سیر تابان، چارتر کننده پروازهای مقصد استانبول و مجری مستقیم این تورهاست. ما سعی داریم تا با در اختیار قرار دادن اطلاعات مناسب و کافی مشاوری مناسب و امین برای مسافران باشیم.

تور مناسب استانبول کدام است؟

اگر بخواهیم واژه‌ی تور مناسب را تعریف کنیم مطمئناً از معنای دقیق آن عاجر خواهیم بود زیرا تنع سلایق، خواست‌ها و بودجه‌ی اختصاصی به سفر آن‌قدر می‌تواند متفاوت باشد که سفری که برای کسی ملال‌آور است برای دیگری رویایی باشد. برای مثال کسی که مقصودش از سفر خرید و شرکت در فستیوال‌های خرید و فروشگاه‌هاست نیازهای متفاوتی از کسی که به قصد سفر کاری یا تجاری به مقصدی سفر می‌کند دارد و باید شرایط متفاوتی را در نظر بگیرد. اما مسأله آن‌قدر هم پیچیده نیست که نتوان تور مناسب یا نحوه‌ی انتخاب بهترین تور را شرح داد. برای این منظور لازم است تا عوامل اصلی مؤثر در تور را شناخت و با تنوع و کیفیت آن‌ها آشنا شد تا بتوان یک تصمیم خوب و مناسب گرفت.

 

همچنین مسافران جهت سهولت هر چه بیشتر انتخاب تورهای مناسب می‌توانند با مسئولین فروش مقتدر سیر تماس گرفته و با شرح کامل شرایط و خواسته‌های خود از ایشان بخواهند تا بهترین و مناسب‌ترین تور را به ایشان معرفی نمایند.

WhatsApp Image 2018-06-27 at 9.08.37 PM

چه عواملی در تور استانبول موثرند؟

تعداد عوامل مؤثر در یک سفر بسیار زیادند اما برخی از آن‌ها از اهمیت ویژه‌ای میان سایر عوامل برخوردارند و آگاهی کامل از شرایط این عوامل کمک بسیار زیادی به انتخاب مسافران خواهد کرد، این عوامل و کم و کیف آن‌ها در ادامه آمده است.

  • محل اقامت:

شاید از مهم‌ترین عوامل در یک سفر هتل محل اقامت باشد. یکی از مسائل مهم در استانبول انتخاب محله‌ی مناسب با توجه به هدف سفر است. اگر قصد نزدیکی به مترو و وسایل عمومی را دارید تکسیم و شیشلی محل مناسبی برای شماست. اما اگر به محله‌های تاریخی علاقمندید سلطان احمد انتخاب هوشمندانه‌ای خواهد بود. بنابراین در مورد محله‌های استانبول حتماً مطالعه کنید و بعد هتل را برگزینید.

جدای از محل‌ها، درجه‌ی هتل هم مهم است. استانبول از هتل‌های بسیار باکیفیتی برخورددار است. حتی هتل‌های ۳ ستاره آن هم خوب هستند. بنابراین اگر قصد هزینه‌ی زیاد ندارید یک سه ستاره‌ی خوب هم جواب کار شما را می‌دهد اما مطمئناً هتل‌های ۴ و ۵ ستاره بسیار خدمات بهتری خواهند داشت. همچنین کانترهای فروش آژانس مقتدر سیر تابان، آمادگی راهنمایی مسافرین عزیز را خواهند داشت.

  • خطوط هوایی:

تعداد پروازها به مقصد استانبول بسیار زیاد است. هم پروازهای ایرانی نظیر ماهان، قشم ایر، آتا و زاگرس در این مسیر فعالند و هم پروازهای ترک مثل ترکیش و اطلس جت. اما پروازهای ترک دارای تفاوت قیمت محسوسی به نسبت رقبای ایرانی خود هستند. مجموعاً کیفیت پروازهای خطوط هوایی ترک، بالاتر از خطوط هوایی ایرانی است.

برای کسانی‌که قصد سفری با بالاترین کیفیت، بدون در نظر گرفتن هزینه‌ی آن را دارند، مناسب‌ترین انتخاب ترکیش ایرلاین و برای کسانی که همزمان به کیفیت خوب و همچنین قیمت مناسب می‌اندیشند، بهترین گزینه خط هوایی اطلس جت است. آژانس مقتدر سیر تابان، با در اختیار داشتن پرواز چارتری روزانه‌ی خط هوایی اطلس جت به مقصد استانبول، یکی از مجریان مستقیم این تور است.

یکی دیگر از عوامل مهم در زمینه‌ی پرواز به استانبول، ساعت‌های رفت و برگشت است. مدت زمان پرواز ۳ ساعت است و ساعت‌های پروازی رفت در بعد از ظهر و ساعت‌های پروازی برگشت در صبح، می‌تواند مدت زمان حضور مسافر در استانبول را کاهش دهد. طبیعتاً ساعت‌های پروازی مناسب، هزینه‌ی بیشتری خواهند داشت.

  • مدت زمان اقامت:

تورهای استانبول معمولاً برای ۳ شب برنامه‌ریزی می‌شوند و اما تنوع پروازها اجازه‌ی هر مدت زمان دیگری را نیز می‌دهد.برای کسانی که بار اول به استانبول سفر می‌کنند و امکان اختصاص وقت و بودجه را دارند طبیعتاً ۳ شب زمان کافی نیست و شاید ۵ یا ۶ شب زمان مناسبی باشد اما برای آن‌ها که سفرهای متعددی به این شهر ساحلی زیبا داشته‌اند و صرفا قصد عوض کردن آب و هوایی دارند، همان ۳ شب هم می‌تواند کافی باشد.

  • زمان سفر:

یکی دیگر از پارامترهای مهم فصل سفر است. بهترین زمان سفر به استانبول بهار و تابستان است و طبیعتاً در این فصول قیمت تورها بالاتر خواهد بود. در برخی زمان‌های خاص سال مثل کریسمس نیز مسیری نظیر استانبول گرانتر از سایر مواقع هستند.

فارغ از قیمت، زمان سفر می‌تواند در کیفیت سفر مؤثر باشد. آب و هوای استانبول معتدل است و دمای هوای آن، شاید اندکی از تهران خنک‌تر باشد، بنابراین بهترین زمان سفر، ۶ ماهه اول سال است، هر چند جاذبه‌های فراوان و حراج‌های آخر فصلی استانبول، در فصول پاییز و زمستان، می‌تواند مسافران را به خود به اندازه تابستان جذب کند.

 

WhatsApp Image 2018-06-27 at 9.08.27 PM

 

انواع تورهای استانبول و خدمات مقتدر سیر؟

هر روزه تعداد زیادی تور استانبول از مبدأ ایران برگزار می‌شود. به صورت عادی تورها ویژگی‌هایی عادی دارند اما گاهی پیش می‌آید که تورها به دلایلی با تخفیف‌های ویژه در روزهای منتهی به اجرا ارائه می‌شوند. این تورها که به تور لحظه آخری استانبول نیز شهرت دارند دارای دو خاصیت ویژه هستند که مسافران باید دقت ویژه‌ای در آن داشته باشند. در درجه‌ی اول تورها در چند روز منتهی به اجرا عرضه می‌شوند و امکان برنامه‌ریزی بلند مدت برای آن وجود ندارد. همچنین ظرفیت باقی‌مانده برای آن‌ها معمولاً محدود و کم است بنابراین اگر تعداد افراد همراه شما زیاد است بهتر است محتاطانه روی این تورهای برنامه‌ریزی کنید. در کنار این برخی تورهای در مناسبت‌های خاص نظیر عید فطر یا نوروز برگزار می‌شوند که خواص متفاوتی از تورهای عادی دارند.

تورهای روزانه‌ی استانبول آژانس مقتدر سیر تابان به صورت چارتر پروازهای دو خط هوایی با کیفیت اطلس جت و قشم ایر، ارائه می‌شود و این امر این امکان فراهم می‌کند که علاوه بر ارایه بسته‌های تور با قیمت مناسب، با کیفیتی قابل اتکا به مسافران خدمات لازم ارایه شود.

علاوه بر توضیحات بالا شما با مراجعه به سایت آژانس می‌توانید اطلاعات کاملی در مورد گردشگری استانبول کسب کنید که در زمان سفر نیز لذتی دو چندان ببرید. به امید روزهایی خوش و پر هیجان.