رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان تهران از نهایی شدن ۱۵۳ پروژه جهت واگذاری به بخش خصوصی در استان تهران خبر داد و گفت: فرمانداران موظف شدند که تا پایان سال عملکرد دستگاه های اجرایی را ارزیابی و نتیجه را ارائه دهند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، نعمت الله ترکی در مورد واگذاری پروژه های پایتخت به بخش خصوصی، اظهار داشت: در بخش واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی ۱۵۳ پروژه نهایی که از این تعداد ۹۹ پروژه تکمیل، ۲۵ پروژه نیمه تمام و ۲۹ پروزه جدید هستند.

وی افزود: همچنین از ۱۵۴ پروژه که برای ۱۹ دستگاه اجرایی تعیین تکلیف شده است ۷۴ پروژه ویژه انتخاب شده که برای اولین بار عملیاتی می شوند و مربوط به حوزه استان تهران در بخشهای جهاد کشاورزی، تعاون روستایی، وزارت اقتصاد و دارایی و هستند.

ترکی با اشاره به انواع این پروژه ها گفت: به عنوان نمونه در بخش کشاورزی، به لحاظ دارا بودن مقام اول استان تهران در حوزه گل و گیاه، ایجاد سامانه و پایانه صادراتی در نظر گرفته شده تا تمام محصولاتی که قابلیت صادرات دارند از این مکان منتقل شوند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بیان داشت: ۱۱ شهرک صنعتی دولتی را راستی آزمایی و تمام محورها بررسی شده و در ادامه باید ۱۶۰ طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد تکمیل و ۸۳۰ واحد تولیدی تولیدی مشکل دار که برای اتمام کار نیاز به تسهیلات دارند، مشخص شوند.

ترکی افزود: فرمانداران موظف شدند که تا پایان سال عملکرد دستگاه های اجرایی را ارزیابی و نتیجه را ارائه دهند.